(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

TÜBİTAK’TAN DESTEK ALACAKLAR

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin (ZBEÜ) Ereğli eğitim Fakültesi projelerinin TÜBİTAK’tan proje desteği almaya hak kazandığı bildirildi.

ZBEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada,  ZBEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğretim Üyesi Necla Işıkdoğan Uğurlu’nun, “Özel Eğitim Öğretmen Adaylarıyla Bilimi Yaşıyoruz, Bilimsel Düşünmeyi Öğreniyoruz!” adlı projesinin desteklenmeye hak kazandığı belirtildi.

Söz konusu projenin, TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında desteklenen 42 projeden biri olduğu anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Projesi hakkında konuşan Necla Işıkdoğan Uğurlu, projeye Türkiye’deki kamu ve özel üniversitelerin Özel Eğitim Bölümündeki 30 öğrenciyi dahil etmeyi planladıklarını ve bu öğrencilerin 3. veya 4. sınıfa devam eden öğrenciler olduğunu ifade etti. Proje amacını, Özel Eğitim öğretmen adaylarının,özel gereksinimli öğrencilerin sosyobilimsel konuları bilimsel süreç becerileri ile öğrenmesini ve çözüm üretmesini sağlayacak şekilde yetiştirilmesi olarak açıklayan Uğurlu, böylesi bir programa dahil oldukları için mutluluk ve gurur duyduklarını dile getirdi.

Yürütücüsü olduğu projenin ekibi ile ilgili de bilgi paylaşan Uğurlu, Dr. Öğretim Üyesi Gamze Kaplan’ın uzman, Doç. Dr. Nilay Kayhan, Dr. Sevilay Atmaca, Dr. Canay Pekbay, Dr. Funda Aslan Yolcu, Dr. Özlenen Özdiyar Gedik ve Dr. Sümeyra Soysal’ın ise araştırmacı olarak projede yer aldığını duyurdu.”

FAKÜLTEYE İKİNCİ DESTEK

Diğer yandan, Ereğli Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinin lisansüstü öğrencilere yönelik hazırladığı projenin de, TÜBİTAK 2237-A desteği almaya hak kazandığı anlatılan bir başka açıklamada, şöyle denildi:

“2022 yılı 2. Dönem başvuruları kapsamında Ereğli Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinin hazırladığı ‘Lisansüstü Öğrencilerin Bilimsel Yayın Üretkenliğini Artırmaya Yönelik Akademik Okuma, Yazma ve Yayımlama Eğitimi’ başlıklı proje TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı” kapsamında desteklenecek.

Proje kapsamında lisansüstü öğrencilerin metinleri okuma, yazma ve yayımlama becerilerini geliştirmek ve bilimsel yayın üretkenliğini artırmak hedefleniyor. Yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören öğrencilere yönelik olan projenin yüz yüze etkinlik olarak yapılması planlanıyor.

Başvurular Ekim Ayında

Yürütücülüğünü Doç. Dr. Efecan Karagöl'ün üstlendiği etkinlikte Karabük Üniversitesinden Prof. Dr. Ali Çağatay Kılınç ve Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Kurnaz, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinden Prof. Dr. Kaya Yıldız ve Prof. Dr. Yusuf Cerit,  Bartın Üniversitesinden Doç. Dr. Arzu Çevik, üniversitemizden ise Doç. Dr. Canan Tunç Şahin, Doç. Dr. Murat İnce,  Doç. Dr. Oğuzhan Karadeniz,  Doç. Dr. Okan Bilgin, Dr. Öğr. Üyesi Dilek Yıldırım Bilgen ve Dr. Öğr. Üyesi Canay Pekbay eğiticiler arasında yer alacak.

27-30 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan proje etkinliğinin başvuruları 1-16 Ekim 2022 tarihleri arasında alınacak.”

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

16.9.2022 16:34:02

Bu haber 259 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 9 kişi online
Toplam ziyaret : 69.176.419

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

SESSİZ ÇÖLYAK HASTALIĞI! GİZLİ DÜŞMAN


Devamını oku »

16.10.2022 11:18:22 tarihinde yazıldı
482 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BAŞÖĞRETMEN!


Devamını oku »

22.11.2022 10:40:52 tarihinde yazıldı
164 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
ASIL AYDINLIK SİZDE ÇOCUKLAR…


Devamını oku »

22.11.2022 11:50:32 tarihinde yazıldı
154 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
728 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ALAPLI-BÜYÜK TEKKE KÖYÜNDE, HIRİSTİYAN AZİZİ VE İSLAM SEYİDİ Mİ YATMAKTADIR?


Devamını oku »

27.10.2022 11:53:34 tarihinde yazıldı
318 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri