(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BOZHANE MEVKİSİNDE…

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Belediyesince, Bozhane mevkisinde Işıklı Islanma ve Oyun Havuzu yapımına başlandığı bildirildi.

Belediye basın bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkan Yardımcısı  Atilla Bulak, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla başlayan çalışmaların ‘hızlı şekilde’ ilerlediğini belirtti.

Sahil Bandındaki ‘Sanat Sokağı mevkisinde 450 metrekare alan üzerine kurulacak alanda 150 çocuğun oynayabileceği etkinlik alanı planlandığını anlatan Bulak, şunları kaydetti:

“Sanat Sokağı, Halk Kafe ve Bozhane Çay Bahçesinde vakit geçiren ailelerin çocuklarının güvenli bir şekilde oyun oynayabileceği alanın yeniden düzenlenmesi çalışmasına başlandı. Planlama yapılan alanda çocuklar, zeminden çıkan 40 noktadan su hareketiyle dans edecek, su hareketinin devamında su buharından oluşan sis bulutunun içinde eğlenceli vakit geçirecek. Tüm çocuklarımızın güvenli ve eğlenceli vakit geçirmesi için son teknoloji filtrasyon sistemi kullanılacak. Sistem otomatik olarak çalışacak. Her su hareketinde çocuklara ulaşan suyun temiz olması sağlanacak.”

MEVCUT PARK KORUNACAK

Bulak, alandaki mevcut parkın ise iyileştirilerek korunacağını dile getirdiği açıklamasını, şöyle sürdürdü:

“Daha önce alanda bulunan ipli tırmanma duvarı, ıslanma ve oyun havuzuyla tekrar revize edilecek ve alana montajı yapılacak. Turizm ve tatil bölgelerinde örnekleri bulunan, çocukların aileleriyle birlikte vakit geçirebilmesi için yapılan ışıklı ıslanma ve oyun havuzu her yaştan çocuğun birlikte oyunlar oynayıp kaynaşabileceği bir alan olarak tasarlandı. Dünyanın ve ülkemizin birçok bölgesinde planlanan oyun ve ıslanma havuzu; Belediye Başkanımız Halil Posbıyık talimatları ve çocuklar konusundaki hassasiyeti üzerine Batı Karadeniz Bölgesi’nde uygulanmış ilk proje olacak.

Tüm bu çalışmanın okullar açılmadan tamamlanması planlanıyor. Proje uygulaması bittiğinde şehrimizin tüm çocuklarına ve ailelerine hizmet edecek.”

 

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

10.8.2022 11:12:21

Bu haber 326 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 15 kişi online
Toplam ziyaret : 68.442.513

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KARACİĞER HASTALIĞI TAMAMEN GERİ DÖNEBİLİR Mİ?


Devamını oku »

1.4.2022 15:14:52 tarihinde yazıldı
902 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
EĞİTİMDE ATAMALAR- MEDYA BAĞLANTILARI… ÖĞRETMENLER…


Devamını oku »

27.9.2022 09:47:40 tarihinde yazıldı
224 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
EN KIYMETLİ VARLIK,SAĞLIK!


Devamını oku »

24.9.2022 10:26:14 tarihinde yazıldı
416 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
517 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
AZİZ THEODOROS STRATELATES VE EREĞLİ


Devamını oku »

25.8.2022 11:35:13 tarihinde yazıldı
193 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri