(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

EREĞLİ’DE BİR İLK DAHA!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki Özel Echomar Hastanesinde, hastanın kalp damarında tespit edilen tümörün başarı ile çıkarıldığı bildirildi.

Hastanede görevli Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ali Kemal Gür, ameliyatını gerçekleştirdiği hastası Mehmet Eroğlu’nun (55) son kontrollerini yaptığı sırada gazetecilere açıklamasında, hastanın kendisine farklı bir rahatsızlık şikayeti ile geldiğini söyledi.

Damardaki tümör hastalığının ise genellikle şikayet konusu olmadığını anlatan Doç. Dr. Gür, şunları söyledi:

Hastanın hiçbir şikayeti yoktu. Bu tür hastalıklar çok şikayet olmayan hastalıklardır. Genelde, farklı bir konu hakkında araştırma yapılırken fark edilen hastalıklardır. Hastamızda da nefes, darlığı, çarpıntı gibi her hangi bir şikayet yoktu. Yalnız, Eko Kardiyoloji testini yaptığımız hastamızın kalbinin sol atardamarında yaklaşık 7,5 santimetre büyüklükte bir kitle olduğunu tespit ettik. Bunun üzerine hastamızı acil şekilde ameliyata almayı planladık. Çok şükür ameliyatta herhangi bir problem yaşamadan tümörü çıkarttık. Hastamızın durumu şu an gayet iyi, taburcu olmayı bekliyor.”

HASTALIK HAKKINDA BİLGİ

Doç. Dr. Gür, hastalık hakkında verdiği bilgilerde ise şöyle dedi:

“Yaklaşık bir milyon kişide bir görülen bir hastalıktır. Bu ameliyatı da özellikle Ereğli ve Zonguldak çevresinde ilk defa yapıyoruz. Meslek hayatımda daha önce de yaklaşık 25 tane bu tür hastalık tespit ederek tümörü çıkarttık. Bu hastalıklar genellikle yüzde 90 civarında iyi huyludur. Tabi biz Patolojisini gönderdik. Onucu 2 hafta içerisinde çıkacak. Yüzde 80-90 civarında iyi huylu olduğunu düşünüyoruz.”

ÇİMENOĞLU; İDDİALIYIZ

Özel Echomar Hastanesi Başhekimi Dr. Nevzat Çimenoğlu da, Hastanesindeki Kalp Merkezini yaklaşık 3 yıl önce hizmete sunduklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Bu süreçte de merkezimizde çok yol aldık, ilerledik. Zonguldak’ta, biri Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde olmak üzere 2 kalp merkezi var. Yasa gereği de o kadar olabiliyor. Ekibimiz çok iyi, çok değerli hocalarımız var. Kardiyologlarımız olsun, Kalp Damar Cerrahımız Kemal Gür hocamız olsun, hemşirelerimiz, ameliyathane ekibimiz, çok donanımlı ve çok da iddialıyız. Sadece ameliyat değil; ameliyat öncesi, ameliyat ve sonrası komple bir ekip çalışmasıdır. Ameliyat hanemiz ve ameliyat aletlerimiz, ameliyat sonrası yoğun ve servis bakımlarımız olsun; o konuda çok üst düzey olduğumuzu görüyoruz.”

Bu arada, yaklaşık 2,5 saat süren ameliyatın ardından, 1 gecesi yoğun bakımda olmak üzere 5 gün hastanede kontrol altında tutulan hasta Eroğlu, son kontrollerinin yapılması ardından bugün (9 Ağustos) taburcu edildi.

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

9.8.2022 14:14:11

Bu haber 1533 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 9 kişi online
Toplam ziyaret : 68.441.720

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KARACİĞER HASTALIĞI TAMAMEN GERİ DÖNEBİLİR Mİ?


Devamını oku »

1.4.2022 15:14:52 tarihinde yazıldı
899 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
EĞİTİMDE ATAMALAR- MEDYA BAĞLANTILARI… ÖĞRETMENLER…


Devamını oku »

27.9.2022 09:47:40 tarihinde yazıldı
224 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
EN KIYMETLİ VARLIK,SAĞLIK!


Devamını oku »

24.9.2022 10:26:14 tarihinde yazıldı
416 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
517 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
AZİZ THEODOROS STRATELATES VE EREĞLİ


Devamını oku »

25.8.2022 11:35:13 tarihinde yazıldı
193 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri