(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ZBEܒDE İLK KEZ…

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde, ilk kez Şehit ve Gazi yakını ile Engelli Öğrencilere Kontenjan İmkanı sağlandığı bildirildi.

Üniversitenin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ZBEÜ’de özel yetenek sınavı ile öğrenci alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda bu yıl ilk kez şehit ve gazi yakını ile engelli öğrenciler için ek kontenjan açılmasına karar verdiği belirtildi.

Üniversitenin sürekli büyümeyi hedefleyen vizyonuna uygun bir şekilde gelişimine devam edildiği anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“24-28 Ağustos tarihleri arasında Farabi Kampüsü Spor Salonu’nda yapacağı özel yetenek sınavıyla öğrenci alacak olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, öğrenci kontenjanına bu sene ilk defa şehit ve gazi yakını ile engelli öğrenci kontenjanı ekledi. Bünyesinde Üniversitemizi ulusal ve uluslararası birçok arenada temsil eden çok sayıda Milli sporcu barındıran Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun Müdürü Doç. Dr. Mustafa Gümüş, yabancı uyruklu öğrenciler için de her yıl ayrı kontenjan açtıklarını dile getirdi. Böylesi bir vizyonla yoluna devam eden Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun şehit ve gazi yakınları ile engelli öğrencileri de kazanmak istediğini belirten Sayın Gümüş, bu gibi kararların Üniversiteler arasında daha da yaygınlaşması temennisinde bulundu.

‘Ön Kayıtlar Online Yapılabilecek’

Geçtiğimiz yıl açılan Antrenörlük Eğitimi Bölümüne bu yıl ilk defa özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacağını açıklayan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Gümüş, “Yüksekokulumuz gerek lisans gerekse tezli/tezsiz lisansüstü eğitim faaliyetleri ile tercih edilebilir olmaya devam etmektedir. Yüksekokulumuz Özel Yetenek Sınavının tercih edilmesinin başlıca nedenlerinden ön kayıtların online şekilde internetten yapılabilmesi, hiçbir şekilde başvuru ücreti alınmaması ve sınavımızın şeffaflığı da başvuru sayımızı rekor seviyeye ulaştırmaktadır” diye konuştu.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük Eğitimi programlarına Özel Yetenek Sınavı ile toplam 80 (seksen) öğrenci alınacağını aktaran Sayın Gümüş, özel yetenek sınavı ön kayıtlarının 08-21 Ağustos tarihleri arasında çevrimiçi olarak https://besyo.beun.edu.tr adresinden yapılabileceğini duyurdu.”

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

8.8.2022 12:16:47

Bu haber 223 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 32 kişi online
Toplam ziyaret : 68.441.886

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KARACİĞER HASTALIĞI TAMAMEN GERİ DÖNEBİLİR Mİ?


Devamını oku »

1.4.2022 15:14:52 tarihinde yazıldı
899 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
EĞİTİMDE ATAMALAR- MEDYA BAĞLANTILARI… ÖĞRETMENLER…


Devamını oku »

27.9.2022 09:47:40 tarihinde yazıldı
224 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
EN KIYMETLİ VARLIK,SAĞLIK!


Devamını oku »

24.9.2022 10:26:14 tarihinde yazıldı
416 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
517 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
AZİZ THEODOROS STRATELATES VE EREĞLİ


Devamını oku »

25.8.2022 11:35:13 tarihinde yazıldı
193 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri