(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ÖLÜMÜNÜN 23. YILINDA…

Merhum Türk-İş Genel Sekreteri ve Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Şemsi Denizer, ölümünün 23. yılında düzenlenen törenle anıldı.

 Sendikanın basın bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeliş, Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Serdaroğlu Köyü’ndeki kabri başında düzenlenen anma töreninde yaptığı konuşmada, “İşçi Lideri” olarak bilinen Denizer’in, üykenin yanı sıra dünya sendikal mücadelesinde saygıyla anıldığını belirtti.

Yeşil, Denizer’in 1990 Madenci Grevi, 1991 Zonguldak-Ankara Yürüyüşü ve 1994 kitlesel eylemlerini, disiplinli ve kararlılıkla başarıya ulaştırdığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

1990’lı yıllarda Emek Platformu’nda TÜRK-İŞ adına aktif olarak görev alan Şemsi Denizer, Zonguldak maden işçilerinin ve bölge halkının hak ve demokrasi mücadelesindeki deneyimlerini ülke geneline taşıdı. İşçilerin, emekçilerin haklarını, ülkemizin zenginliklerini koruma ve geliştirme mücadelesinin en zorlu döneminden birinde hayatını kaybeden Rahmetli Genel Başkanımız Şemsi Denizer sadece bizlerin değil, tüm emekçilerin mücadelesinde yaşamaya devam ediyor. Başta madenci kardeşlerimiz olmak üzere, bölge halkımızla birlikte mücadeleyi sürdüreceğiz. Genel Başkanımız, Önderimiz Şemsi Denizer’i; işimize, aşımıza, bölgemizin ve ülkemizin geleceğine sahip çıkma mücadelesinde yolumuzu aydınlattığı için sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz. Ruhu şad, mekanı Cennet olsun.”

Kur’an okutulan ve kabrine kırmızı karanfiller bırakılan Denizer’in anma törenine; GMİS Genel Merkez yöneticileri, sendikaya bağlı şube başkan ve ve yöneticileri, eski yöneticiler, sivil toplum kuruluş başkan ve temsilcileri, il genel meclis üyeleri, maden işçileri, emekli madenciler ile Denizer’in dost ve akrabaları katıldı.

Merhum Şemsi Denizer, GMİS Genel Başkanı ve TÜRK-İŞ’in Genel Sekreterliği görevini sürdürdüğü sırada, 6 Ağustos 1999 tarihinde evinin önünde uğradığı saldırı sonucu yaşamını yitirmişti.

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

7.8.2022 13:55:45

Bu haber 236 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 19 kişi online
Toplam ziyaret : 68.442.728

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KARACİĞER HASTALIĞI TAMAMEN GERİ DÖNEBİLİR Mİ?


Devamını oku »

1.4.2022 15:14:52 tarihinde yazıldı
902 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
EĞİTİMDE ATAMALAR- MEDYA BAĞLANTILARI… ÖĞRETMENLER…


Devamını oku »

27.9.2022 09:47:40 tarihinde yazıldı
224 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
EN KIYMETLİ VARLIK,SAĞLIK!


Devamını oku »

24.9.2022 10:26:14 tarihinde yazıldı
416 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
517 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
AZİZ THEODOROS STRATELATES VE EREĞLİ


Devamını oku »

25.8.2022 11:35:13 tarihinde yazıldı
194 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri