(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

DETAYLAR KELEŞ’TEN…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Karadeniz’de gerçekleştirdikleri ‘Kafes Balıkçılığı’na yönelik incelemenin detaylarını açıkladı.

Keleş, yazılı açıklamasında, ilçede Kafes Balıkçılığı yapılmasına yönelik bölgede bir dizi gezi ve incelemelerde bulunduklarını hatırlattı.

Çalışmalar kapsamında, Trabzon Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (TAGEM) tarafından bir heyetin İlçeye geldiğini belirten Keleş, şunları kaydetti:

“İlk olarak Zonguldak Valimiz Mustafa Tutulmaz ile bir toplantı gerçekleştirip, kendilerine sunum yaptık. Daha sonra ilçemiz açıklarında teknik ekipler hem yer tespiti konusunda incelemeler yaptı, hem de denizden farklı noktalarda su numuneleri aldılar. İncelemelerin ardından en uygun yerin neresi olduğu noktasında rapor hazırlayıp bizlere sunacaklar. Sonrasında da ilgili bakanlığımız nezdinde girişimlerde bulunup bu yatırımların Karadeniz Ereğli’mize kazandırılmasını sağlamayı hedefliyoruz. Bu yatırım Karadeniz Ereğli’mize hem ekonomik olarak çok önemli girdiler sağlayacak hem de bölgemizde sektörel çeşitliliğin artmasına sebep olacak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Şimdiden ilçemize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

HAKİMİYET DUYURMUŞTU

Dün; TAGEM’den Araştırmacılar Recep Parlak ile Eyüp Çakmak’ın yanı sıra; Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Su ürünleri Dairesi Müdürü Recep Küçük, BAKKA Zonguldak Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mustafa Ayhan İnanır, BAKKA Yenilikçilik ve Rekabetçilik Birimi Başkanı Dr. Hakkı Yavuz ve Keleş, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, Alaplı TSO Genel Sekreteri Taner Arslan, Karadeniz Ereğli Su Ürünleri kooperatifi Başkanı Murat Toprak, Toprak’a ait ‘İbrahim Toprak’ isimli Balıkçı Motoru ile ilçedeki Tersaneler Bölgesindeki Ustaoğlu Gemi Tersanesi Havuzundan denize açılmışlardı.

Açıklamada, İlçedeki Liman Başkanlığını da ziyaret eden heyetin, Ereğli TSO binasında Keleş ve Ereğli TSO Başkan Yardımcısı Tasin Tanyıldız tarafından ağırlandığı ifade edildi.

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

3.8.2022 10:52:16

Bu haber 632 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 10 kişi online
Toplam ziyaret : 67.898.532

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KARACİĞER HASTALIĞI TAMAMEN GERİ DÖNEBİLİR Mİ?


Devamını oku »

1.4.2022 15:14:52 tarihinde yazıldı
748 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DERDİMİZ KDZ. EREĞLİ ... DE, SES VEREN YOK!!!


Devamını oku »

16.8.2022 10:05:26 tarihinde yazıldı
187 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
BİRAZ ADAP LÜTFEN!


Devamını oku »

16.8.2022 19:58:33 tarihinde yazıldı
189 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
386 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
CUMHURBAŞKANI ROMA İMPARATORU GİBİ EREĞLİ''YE CAMİNİN YAPILMASINI SAĞLAMALI


Devamını oku »

9.8.2022 15:24:57 tarihinde yazıldı
173 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri