(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

NPUST ZİYARETE GELDİ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ni (ZBEÜ), Tayvan’daki Ulusal Pingtung Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (NPUST) heyetinin ziyarette bulunduğu bildirildi.

ZBEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, NPUST ile ZBEÜ arasındaki işbirliğinin 2017’den beri sürdüğü hatırlatıldı.

Rektör Prof. Chang-HsienTai, Genel Sekreter Prof. Kuei-JyumYeh, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Prof. Yao-NanWang, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Dr. PominLi ve Uluslararası İlişkiler uzmanı Dr. PearlChang’dan oluşan heyetin, ziyaret programı kapsamında Maden Müzesi’ni ziyareti de gerçekleştirerek şehir turu attığı anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer heyeti akşam yemeğinde ağırladı. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen akşam yemeğinde Prof. Dr. Özölçer ve Prof. HsienTai, ikili iş birliklerini geliştirmek amacıyla atılabilecek adımları değerlendirdi. NPUST ve ZBEÜ’nün pek çok ortak noktaya sahip olması vesilesiyle iş birliklerinin kapsamının genişletilmesine karar verildi.  NPUST’un üç yıl arka arkaya GreenMetric’te Tayvan’ın en çevreci üniversitesi seçilmesi nedeniyle yeşil kampüsler ve sürdürülebilirlik deneyimleri konusunda iş birliği yapılması planlandı. Bunun yanı sıra NPUST ve ZBEÜ’nün çok sayıda ortak bölüme sahip olması nedeniyle gelecek yıl ortak bir uluslararası konferans düzenlenmesi kararlaştırıldı. Rektörümüz Prof. Dr. Özölçer ve konuk heyet akşam yemeği sonrasında 15 Temmuz Şehitler Kampüsü’ndeki Akademi Cafe’yi ziyaret etti.”

PROJELERE DESTEK

Diğer yandan, ZBEÜ’den. tıbbi cihazlar ile ilgili projelere destek olma kararı alındığı bildirildi.

ZBEÜ  Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi üyeleriyle yapılan toplantıda alınan karar gereğince, Tıbbi cihaz ihtiyaçlarının ülke içinde giderilerek tasarruf sağlanması amaçlanırken, söz konusu kararın akademik personelleri proje üretmek konusunda teşvik edeceğini dile getirildi.

Cumhurbaşkanlığınca da desteklediği söz konusu proje hakkında konuşan ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, tıbbi cihazların genel olarak yurt dışından temin edildiğini, bunun da ciddi bir maliyete yol açtığını belirterek, şunları kaydetti:

“Tıbbi cihaz geliştirmeye yönelik projeler konusunda akademik personellerimiz bağımsız başvuruda bulunabilir. Ancak çok disiplinli çalışmaları önemseyen Üniversitemiz bu konuda da üniversite- kamu ve özel sektör işbirliğini desteklemektedir. Akademisyenlerimiz bağımsız olarak başvurması halinde tamamen desteklenecekler. Kamu kuruluşu ya da özel sektör işbirliği ile başvurması halinde ise desteğin bir kısmı üniversiteden bir kısmının da işbirlikçi kuruluştan karşılanacak. Böylesi bir destek, tıbbi cihaz teknolojisindeki ilerlemelere katkı sağlayacak ve meyveleri 2-3 yıl gibi kısa bir sürede toplanacaktır.”

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

27.6.2022 12:51:12

Bu haber 233 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 14 kişi online
Toplam ziyaret : 67.898.396

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KARACİĞER HASTALIĞI TAMAMEN GERİ DÖNEBİLİR Mİ?


Devamını oku »

1.4.2022 15:14:52 tarihinde yazıldı
748 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DERDİMİZ KDZ. EREĞLİ ... DE, SES VEREN YOK!!!


Devamını oku »

16.8.2022 10:05:26 tarihinde yazıldı
187 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
BİRAZ ADAP LÜTFEN!


Devamını oku »

16.8.2022 19:58:33 tarihinde yazıldı
189 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
386 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
CUMHURBAŞKANI ROMA İMPARATORU GİBİ EREĞLİ''YE CAMİNİN YAPILMASINI SAĞLAMALI


Devamını oku »

9.8.2022 15:24:57 tarihinde yazıldı
173 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri