(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

DUDAK UÇUKLATAN İSTİHDAM

(Haber: Orhan Akyüz) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, ‘’Filyos Vadisi Projesi yatırımlarına ilave olarak doğal gaz çalışmaları da dikkate alındığında, Filyos bölgemizde ilk etapta 12 bin, 2030 da 50 bin, 2050 de 100 bin istihdam düşünülmektedir’’ dedi.

MHP Zonguldak İl Başkanı Demirköse, yaptığı açıklamada, Zonguldak’taki yatırımları incelemek üzere kente teşrif eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun programlarına MHP olarak iştirak ettiklerini, daha önce de bölgede yapılan bütün üst düzey ziyaret ve programlarına katkı sağladıklarını bildirdi.

100 BİN İSTİHDAM…

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Beldesi'nde, içinde Filyos Limanı, Filyos Endüstri Bölgesi, Filyos Serbest Bölgesi ve Serbest Bölge Gelişme Alanı bulunan projede çalışmaların yoğun şekilde sürdürüldüğüne dikkati çeken Demirköse, şunları kaydetti:

‘’Filyos yatırımlarına ilave olarak doğal gaz çalışmaları da dikkate alındığında, Filyos bölgemizde ilk etapta 12 bin, 2030 da 50 bin, 2050 de 100 bin istihdam düşünülmektedir.
Terörle mücadelenin, pandeminin ve doğal afetlerin olumsuz etkisinin yanı sıra bütün dünyada yaşanan ekonomik krizin ülkemize yansıması sonucu ekonomimizdeki durum dikkate alındığında Filyos bölgesindeki yatırımlar, bölgemiz ve ülkemiz için umut olmaktadır. MHP olarak bütün bu yatırımlarda desteğimiz bulunmaktadır.’’

KALİFİYE ELEMAN SIKINTISI…

Demirköse, Zonguldak’ın yakın zamanda göç veren değil, göç alan bir şehir olacağına işaret ederek, şöyle devam etti:

‘’Filyos bölgesindeki yatırımcılar ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, kalifiye eleman bulmakta sıkıntı yaşadıklarını görmekteyiz. Bu konuda daha önce gündeme getirdiğimiz ve yetkili makamlara raporlayarak verdiğimiz, MHP Genel Merkezimizin de yakından takip ettiği Filyos bölgesinde ihtiyaç olan kalifiye eleman için meslek liselerinin, çırak eğitim kurumlarının ve üniversitelerin eğitim fakültelerinin ivedilikle hazırlık yapması konusunun önemi daha da artmıştır. Filyos bölgesindeki yatırımcıların kalifiye eleman sıkıntısı ivedilikle giderilmelidir. Gündemde tutup takip ettiğimiz bu konuda devletimiz çalışmalar başlatmış olup, halkımızın da duyarlı olması gerekmektedir. Üreten bir toplum olmak için her meslek grubunda eğitimli insan gücüne ihtiyaç vardır. Ailelerimiz, meslek konusunda çocuklarını bu konuya göre yönlendirip teşvik etmelidir. Yatırımlara sahip çıkmalı, istihdamdaki ihtiyaç olan elemanların yetişmesi için bölgemizdeki eğitim kurumlarına öğrenci yönlendirmede öncelikle bölge insanımız hassasiyet gösterilmelidir.’’

FİLYOS VADİSİ PROJESİ

Filyos Vadisi Projesi, ülkenin batı Karadeniz kıyısındaki Türkiye Zonguldak ilçesinde bir mega-sanayi bölgesi yaratmak amacıyla 2014 yılında başlatılan bir projedir. Filyos, Türkiye'nin kuzeybatısındaki Zonguldak ilinin Çaycuma ilçesinin Karadeniz kıyısında yer alıyor.

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

19.6.2022 17:05:13

Bu haber 342 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 28 kişi online
Toplam ziyaret : 67.287.024

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KARACİĞER HASTALIĞI TAMAMEN GERİ DÖNEBİLİR Mİ?


Devamını oku »

1.4.2022 15:14:52 tarihinde yazıldı
581 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KAFAMA TAKILANLAR…


Devamını oku »

28.6.2022 10:56:53 tarihinde yazıldı
143 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
ÇILGINLIK DEĞİL BU BİR BAĞIMLILIK…


Devamını oku »

28.6.2022 11:05:05 tarihinde yazıldı
168 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
212 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
"KARAELMAS"; TUNALI HİLMİ VE TAHİR KARAUĞUZ?


Devamını oku »

23.6.2022 13:51:18 tarihinde yazıldı
193 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri