(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

KARNE VE MEZUNİYET SEVİNCİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, toplam 32 bin 650 öğrenci 2021-2022 Eğitim Öğretim dönemi sonu tatile girdi.

İlçe genelinde, 6 Eylül 2021’de başlayan ve 2300 öğretmenin görev yaptığı 136 Devlet ve özel okullardan ilkokuldan (4. Sınıf) 2300 öğrenci mezun olurken, ortaokuldan (8. Sınıf) 2440, lise ve dengi okullardan (12. Sınıf) ise 2153 öğrenci mezuniyet belgelerini aldılar.

AKSOY’DAN ÖĞRETMEN, VELİ VE ÖĞRENCİLERE…

Dün (17 Haziran) tamamlanan dönem sonu karne alma törenine 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde katılan Aksoy, tüm öğrencilerin karne sevincini paylaştığını söyledi.

Öğretmenlerin, gösterdikleri özverili çalışmalardan bahseden Aksoy, “Eğitim ordumuzun fedakâr neferleri olan siz sevgili öğretmenlerimizin, görevinizi en iyi şekilde yerine getirmek için elinizden geleni yaptığınızı ve evlatlarımızı geleceğe hazırlamanın huzuru ve mutluluğu içinde bir eğitim yılını daha tamamlamanın tatlı ve onurlu yorgunluğu içinde olduğunuzu görüyorum. Bu gayretleriniz için sizleri yürekten kutluyorum” dedi.

Velilere ise çocukların başarıları kadar olası başarısızlıklarını da normal karşılamaları önerisinde bulunan Aksoy, çocukların doğru yönlendirilmesi, sıkıntıların kaynağına ulaşma ve çözüm yollarını araştırma konularında ilgili ve gayretli olmalarını beklediğini söyledi.

AKSOY: BAŞARILARINIZLA GURUR DUYUYORUZ

İlçe Milli eğitim müdürü Aksoy, başarıları ile her zaman gurur duyduğunu dile getirdiği öğrencilere yönelik konuşmasında ise şunları kaydetti:

“Başarılı olmak için gece gündüz demeden çalıştınız. Başarıya inandınız ve emeklerinizin ve başarınızın sembolü olan karnelerinizi hak ettiğiniz bir mutlulukla aldınız. Uzun süren bu zaman diliminde, daha iyiyi, daha güzeli yakalamaya çalıştınız. Bu çalışmalarınız sonucunda almış olduğunuz karneler, başarı ya da başarısızlığın göstergesi değil, kendinizi daha iyi tanıyıp hayata daha iyi hazırlanmanız için size sunulan bir fırsattır. Sizlerden, tatil süresince öncelikle sağlığınızı korumanızı, dinlenmenizi, kitap okuyarak vaktinizi verimli bir şekilde değerlendirmenizi istiyorum.
Güçlü yarınlarımızın teminatı olan siz değerli evlatlarımızın donanımlı, dünyayı takip eden, çağımızın tüm yeniliklerine hakim, yarınlarımıza yön verecek bireyler olarak yetişmeniz için gereken her türlü çabayı harcayacağımıza söz vererek, hepinizi gayretiniz ve başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Tatil döneminin tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimiz için mutlu ve sağlıklı geçmesi umuduyla iyi tatiller diliyorum.”

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

18.6.2022 14:20:27

Bu haber 227 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 18 kişi online
Toplam ziyaret : 67.899.240

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KARACİĞER HASTALIĞI TAMAMEN GERİ DÖNEBİLİR Mİ?


Devamını oku »

1.4.2022 15:14:52 tarihinde yazıldı
748 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DERDİMİZ KDZ. EREĞLİ ... DE, SES VEREN YOK!!!


Devamını oku »

16.8.2022 10:05:26 tarihinde yazıldı
187 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
BİRAZ ADAP LÜTFEN!


Devamını oku »

16.8.2022 19:58:33 tarihinde yazıldı
189 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
386 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
CUMHURBAŞKANI ROMA İMPARATORU GİBİ EREĞLİ''YE CAMİNİN YAPILMASINI SAĞLAMALI


Devamını oku »

9.8.2022 15:24:57 tarihinde yazıldı
173 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri