(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BÜYÜK ANADOLU EREĞLİ OTEL'DE...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, “7. Akad’Emek Söz Çalışma Ekonomisi Öğrencilerinde Kurultayı” düzenlendi.

Türk Metal Sendikası’nın, Bursa Uludağ Üniversitesi işbirliği ile bugün (13 Mayıs) sabah saatlerinde Gülüç Beldesindeki Büyük Anadolu Ereğli Otel’de başladı.

Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okunan kurultayda, Bursa Üniversitesi ve Türk Metal ile geçmiş kurultaylardan görüntülerin yer aldığı sinevizyon gösterimi sunuldu.

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Uysal Altundağ, Türk Metal Lideri pevrul kavlak’ın selamını ileterek başladığı konuşmasında, Teknoloji ile küçülen dünya, yeni kavgalar, yeni savaşlar uluslar arası bir çıkar mücadelesiyle gittikçe büyüyen bir sorun, çözümü zor bir problem haline geldiğini söyledi.

Konuşmasını, gençlere seslendirerek sürdüren Altundağ, şöyle dedi:

GENÇLER; ŞANSLISINIZ, ÇÜNKÜ..!

“Sevgili gençler, ne yazık ki sizler işte böyle bir çağın çocuklarınız. Büyük olaylara, büyük mücadelelere, büyük haksızlıklara, büyük sömürülere, büyük değişimlere, teknoloji gibi büyük devrimlere tanıklık ederek yaşayıp; büyüyüp gelişiyorsunuz. Aslında bunlar bir yandan da sizleri çelikleştiriyor. Siz büyürken yaşam, içinizdeki sıcak demire su katıyor. O nedenle kardeşlerim, şunu bütün kalbimizle inanarak söylüyoruz ki; yarın hayata atıldığınızda, eliniz ekmek tuttuğunda, bir aile kurup çoluk çocuğa karıştığınızda kavgaya daha donanımlı başlayacaksınız. Her kuşak gibi sizi de çetin bir mücadele bekliyor. Ama şanslısınız. Çünkü bu yolculuğa iki önemli donanımla çıkıyorsunuz. Bunlardan ilki sahip olduğunuz kariyeriniz, ikincisi de bugünün dünyasından çıkardığınız derslerdir. Şunu sakın unutmayın; hayatınızın en büyük derslerini yaşarken alacaksınız. Ve kariyeriniz, kişiliğiniz vicdanınız, bu dersleri özümserken sizlere yol gösterecektir. Kaybettiğimiz her şeyi yerine koyabilir, kaybettiğimiz zamanı telafi edebiliriz, kaybettiğimiz parayı yeniden kazanabiliriz. Kaybettiğimiz şeyin yenisini bulabiliriz. Hatta ellerimizden kayıp giden hayatı bile yeniden bir yerden yakalayabiliriz. Ama kaybettiğimiz gençliğin, potansiyelin, enerjinin geri gelmesi o kadar da kolay değil. İşte bu boşluk hepimiz için, en başta da ülkemiz için çok büyük sıkıntı demektir. Şunu asla unutmayın; sizler bizim geleceğimizsiniz, umudumuzsunuz, karanlıkta yakılmış birer meşalesisiniz. Size daha iyi bir gelecek hazırlamak için bugün biz, elimizden geleni yapacağız, yarın sıra sizlere gelecek.Örgütlü toplum yalnız bizim mücadelemiz değil, bu mücadele sizin, üniversitelerin, sivil toplum kuruluşlarının, aydınların sanatçıların; tüm toplumun ortak mücadelesi olmalıdır.”

Konuşmasını, Büyük Önder Atatürk’ün, ‘Gençler, bütün ümidim sizlerdedir.’ Sözü ile tamamlayan Altundağ “ Bizim ümidimiz sizlerdedir. Bütün sorunların çözümü, sizin aydınlık zihinlerinde, enerjisinde e gücündedir” dedi.

Uludağ Üniversitesi adına akademisyenlerin yaptığı konuşmaların ardından, oturumlara başlandı.

Türk Metal Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi'nde Öğretim Üyesi Prof.Dr Yalçın Karatepe, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü Prof. Dr Yusuf Alper, Pamukkale Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr Oğuz Karadeniz, akademisyenler ile çeşitli üniversitelerden öğrenciler ve Erdemir işçilerinin katılımı ile Büyük Anadolu Ereğli Otel’deki “7. Akad’Emek Söz Çalışma Ekonomisi Öğrencilerinde Kurultayı” 4 gün sürecek.

GÖRKEMLİ KARŞILAMA

Diğer yandan, dün akşam saatlerinde, program için Büyük Anadolu Ereğli Otel’e gelen Genel Başkan Yardımcıları Altundağ ile Faki Türk metal Üyesi işçiler tarafından görkemli şekilde karşılandı.

Türk metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz, yönetimi ile birlikte karşıladığı genel başkan yardımcıları için işçiler ise meşaleler yaktılar, cep telefonlarının ışıklarını yakarak, sloganlarla sevgi gösterilerinde bulundular.

Gülüç Beldesi girişindeki türk metal Üst Geçidi ve bazı reklam panolarına da Türk Metal Lideri Pevrul Kavlak’ın fotoğrafları asıldı.

Öte yandan, programa katılan üniversite öğrencileri ise verdikleri röportajlarda, kurultayların son derece verimli geçtiğini hatırlatarak, “Karadeniz Ereğli’de olmaktan ise ayrıca mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştular.

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

13.5.2022 17:23:15

Bu haber 329 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 16 kişi online
Toplam ziyaret : 66.808.048

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KARACİĞER HASTALIĞI TAMAMEN GERİ DÖNEBİLİR Mİ?


Devamını oku »

1.4.2022 15:14:52 tarihinde yazıldı
396 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
İHALE MESELESİ- KAYMAKAM’IN AÇIKLAMASI!


Devamını oku »

10.5.2022 08:50:47 tarihinde yazıldı
190 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
ÇOCUKLARIN SENİN İZİNDE,İLELEBET!


Devamını oku »

20.5.2022 11:41:24 tarihinde yazıldı
206 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
101 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BOLU SALNAMESİNDE "EREĞLİ"


Devamını oku »

16.3.2022 11:00:52 tarihinde yazıldı
349 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri