(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ENGELLİLER, BAĞIMLILIK, SİBER GÜVENLİK...

(Haber: Orhan Akyüz) – ZONGULDAK Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (ZBEÜ) ,  seminer ve konferans düzenlendiği bildirildi.

ZBEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün yazılı açıklamalarına göre, Üniversitedeki Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü tarafından ‘engelliler haftası’ çerçevesinde, “Engelsiz Üniversiteye Doğru” başlıklı gerçekleştirilen seminerde üniversitede öğrenim gören engelli öğrencilere sağlanan hizmet ve olanaklar konuşuldu.

 Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Hakan Kalyon “engellilik” kavramı hakkında verdiği bilgilerde, üniversitede yapılan engelsiz üniversite çalışmalarını, üniversitenin hizmet ve olanaklarını anlattı. Kalyon, “Mekanda Erişilebilirlik” kategorisinde Yükseköğretim Kurumu tarafından çeşitli fakültelerimize verilen “Mekanda Erişilebilirlik” ve “Turuncu Bayrak Ödülü”ne giden süreçteki deneyimlerini de katılımcılarla paylaştı.

 İşitme engelli öğrenci Halime Ceren Tepeli de engelli bireylerin deneyimlerini dinleyicilere örneklerle aktarırken, engelli bireylere karşı farkındalığın artması konusunda da önerilerde bulundu.

 Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen etkinlik, soru cevap ve katılımcılara teşekkür belgesi verilmesiyle son buldu.

YEŞİLAY’DAN KONFERANS

Bu arada ZBEÜ Diş Hekimliği Fakültesinde “Tütün Bağımlılığı” konulu düzenlendi

Yeşilay Zonguldak Şubesi TBM Formatörü Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden Uzman Sosyolog Havva Aksu ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Sosyal Hizmet Uzmanı Buse Nur Kemer’in konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte  “Tütün Bağımlılığı ile Mücadele” konusunda eğitim verildi ve YEDAM süreçlerine yönelik bilgilendirme sağlandı.

Diş Hekimliği Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğin sonunda Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Bodrumlu ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Baran Can Sağlam tarafından katılımcılara ve konuşmacılara teşekkür edilerek, konuşmacılara teşekkür belgeleri takdim edildi.

SİBER ZERVİ BAŞLIYOR!

Diğer yandan, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) işbirliğiyle gerçekleşecek olan Karadeniz Siber Güvenlik Zirvesi, 13 Mayıs Cuma günü Sezai Karakoç Kültür Merkezindeki açılış töreni ile başlıyor.

3 gün sürecek zirvede açılış konuşmalarını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ve BAKKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu'nun yapması bekleniyor.

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

11.5.2022 11:57:10

Bu haber 201 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 5 kişi online
Toplam ziyaret : 66.808.019

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KARACİĞER HASTALIĞI TAMAMEN GERİ DÖNEBİLİR Mİ?


Devamını oku »

1.4.2022 15:14:52 tarihinde yazıldı
396 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
İHALE MESELESİ- KAYMAKAM’IN AÇIKLAMASI!


Devamını oku »

10.5.2022 08:50:47 tarihinde yazıldı
190 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
ÇOCUKLARIN SENİN İZİNDE,İLELEBET!


Devamını oku »

20.5.2022 11:41:24 tarihinde yazıldı
206 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
101 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BOLU SALNAMESİNDE "EREĞLİ"


Devamını oku »

16.3.2022 11:00:52 tarihinde yazıldı
349 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri