(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ÖZÖLÇER’DEN ENGELLİLER İÇİN…

ZONGULDAK

(Haber: Fikri Kapan) – Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, toplumun büyük bölümünün, engelli vatandaşların sorunlarının çözümüne destek olmak ve hayatlarını kolaylaştırmak konularında fikir birliği içerisinde olduğunu bildirdi.

Rektör Özölçer, 10-16 Mayıs Enfelliler Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajında, haftanın, engelli vatandaşlara karşı duyarlılık ve farkındalığın arttırılması amacıyla  kutlandığını belirterek, şunları kaydetti:

“Engelli kardeşlerimizin toplumla daha da bütünleşmelerini sağlamak, geleceğe umutla bakan bireyler olarak onların da toplumsal sorumluluk almalarını mümkün kılmak, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesini de beraberinde getirecektir. Bu vesile ile üniversitemizde, ülkemizde ve dünyada Engelliler Haftası'nın engelli bireylere karşı farkındalığın artacağı ümit ediyor, huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”

VALİ TUTULMAZ’IN MESAJI

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz da, yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:

"İçinde yaşadığımız toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli bireylerin yaşantılarında karşılaştıkları güçlükler, yaşadıkları sorunlar, yalnızca engellilerin ve ailelerinin değil hepimizin yakından ilgilenmesi ve önem verilmesi gereken toplumsal bir sorundur.
Toplumu meydana getiren bireylerin temel hak ve özgürlüklerden olabildiğince ve eşit bir şekilde yararlanıyor olması ülkelerin gelişmişlik düzeyinin belirlenmesinde önemli sayılan göstergelerden olduğu gibi çağdaş ve gelişmiş toplum olmakta, engelli bireylere sağlanan haklar ve yaşamlarını kolaylaştıracak, hayata geçirilmiş kapsayıcı düzenleme ve uygulamalarla da yakından ilgilidir.
Engelli bireylerin sorunlarına çözüm üretmek, geleceğe güvenle bakmalarını hissettirmek, sağlamak, onlara karşı duyarlı olmak, topluma tam anlamıyla kazandırılmaları için çaba göstermek, toplumsal yaşama eşit bireyler olarak katılmalarını temin etmek, sağlık, eğitim, iş ve benzeri hizmetlerden faydalanmalarını sağlamak bizlerin ortak görev ve sorumluluğudur.
Devletimiz sosyal devlet anlayışı ile hareket ederek, yaşamın çeşitli alanlarında engelli bireylerimizin gereksinimlerini dikkatle izleyerek ihtiyaç ve beklentilerine yönelik memnuniyet verici çeşitli tedbir ve uygulamaları her geçen gün hayata geçirmektedir.
İnsanı hayata bağlayan, yaşama sıkı sıkıya sarılmayı sağlayan, azim ve güç veren en önemli duygu sevgi ve paylaşmaktır.
Engelli bireylere ve ailelerine sahip çıkmak, sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayışla yaklaşmak, duyarlı olmak, güzel ve bir o kadar da anlamlıdır. Onların mutluluğu hepimizin mutluluğudur. Unutmayalım ki her sağlıklı birey bir engelli adayıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle Engelliler Haftası’nın farkındalık yaratacağına, toplumsal bilincin artmasına vesile olacağına içtenlikle inanıyor, tüm engelli bireylerimize aileleri ile birlikte huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum.”

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

10.5.2022 09:10:45

Bu haber 136 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 5 kişi online
Toplam ziyaret : 66.807.954

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KARACİĞER HASTALIĞI TAMAMEN GERİ DÖNEBİLİR Mİ?


Devamını oku »

1.4.2022 15:14:52 tarihinde yazıldı
396 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
İHALE MESELESİ- KAYMAKAM’IN AÇIKLAMASI!


Devamını oku »

10.5.2022 08:50:47 tarihinde yazıldı
189 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
ÇOCUKLARIN SENİN İZİNDE,İLELEBET!


Devamını oku »

20.5.2022 11:41:24 tarihinde yazıldı
206 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
101 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BOLU SALNAMESİNDE "EREĞLİ"


Devamını oku »

16.3.2022 11:00:52 tarihinde yazıldı
349 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri