(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

VARDİYA VARDİYA ANLATTI..!

KDZ/EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yakup Yılmaz, anlaşma ile sonuçlana MESS Grup Sözleşmesi kapsamındaki Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Çelik Servis Merkezi’ndeki (EErsem) üyelerini bilgilendirdi.

Önceki akşam, Türk Metal Lideri Pevrul Kavlak’ın da katılımı ile gerçekleştirilen grup sözleşmesinin anlaşma ile sonuçlanmasının ardından ilçeye dönen Yılmaz, gerçekleştirilen sözleşmenin içeriği hakkında bilgilendirmek üzere Ersem’e geçti.

Burada, üyeler tarafından çiçek ve meşalelerle karşılanan Yılmaz, Genel Başkan Kavlak önderliğinde sürdürülen görüşmelerin ‘zaferle’ sonuçlandığını söyledi.

Üyelere, sözleşme detayları ile ilgili bilgileri aktaran Yılmaz, “Sözleşmemiz Üyelerimiz tarafından büyük bir coşku ile karşılandı. Bir olduk birlik olduk. Hep birlikte kazandık. MESS grup Toplu sözleşmesinde yine hep birlikte tarih yazdık. Başta Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak olmak üzere emeği geçen Genel Merkez Yönetim kurulumuz, Şube Başkanlarımıza teşekkür ederiz. Sözleşmemiz hepimize hayırlı olsun” dedi.

GECE VARDIYASINDA ERSEM’DEYDİ

Yılmaz, 00:30-08:30 vardiyasında Ersem’e geçti. İşçilerin coşkulu ve ilgisiyle karşılanan Yılmaz, aynı gelişmeleri vardiyadaki işçilere de aktardı.

Elde edilen ‘Zafer’in Sadece Türk Metal emekçilerinin olmadığına değinen Yılmaz, “Türkiye işci sınıfının umudu Önderine ve Liderine Genel Başkanına ve Sendikasına sonuna kadar inanan yüz binlerce emekçinin oldu. Emeğinize yüreğinize sağlık Sayın Genel Başkanımız Allah Başımızdan eksik etmesin. Gerçekleri tarih yazar. Tarih Türk Metal’dir” diye konuştu.

Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz’ın Ersem ziyaretlerinde; beraberinde Şube Sekreteri Hakan Eskibina ve Şube Mali Sekreteri Ferdi Ergün ile birlikte iş yeri temsilciler ide hazır bulundu.

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

13.1.2022 18:11:40

Bu haber 753 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 8 kişi online
Toplam ziyaret : 65.147.507

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Kansere Bağlı Ağrıda İlaç Dışı Bir Tedavi


Devamını oku »

18.1.2022 09:20:28 tarihinde yazıldı
165 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
NEREYE GİDİYORUZ KDZ. EREĞLİ?!.


Devamını oku »

18.1.2022 10:08:25 tarihinde yazıldı
144 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
YALANCININ MUMU...


Devamını oku »

19.1.2022 14:49:04 tarihinde yazıldı
102 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
GERÇEK BİR C VİTAMİNİ DEPOSU


Devamını oku »

2.12.2021 13:14:27 tarihinde yazıldı
342 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
CAMİ YERİ SİYASİ SATRANÇ...


Devamını oku »

13.1.2022 13:32:22 tarihinde yazıldı
133 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri