(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

TÖREN DÜZENLENDİ

KDZ/EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Belediyesince alınan 4 iş makinesi ile 2 hizmet aracı, düzenlenen törenin ardından hizmete girdi.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eski Emniyet Müdürlüğü binası karşısındaki park alında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, kent trafiğini rahatlatmak için alternatif yollara ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Açılan ve açılması planlanan yeni güzergahlarla birlikte ilçedeki trafik akışının rahatlayacağını anlatan Posbıyık, şöyle dedi:

“Yollarımızı açmak için yatırımlar yapıyoruz. Ulaşımı iyi bir noktaya getirmek için belediye meclisimizle birlikte gayret içerisindeyiz. 18. madde uygulamalarını yaptık. Bunu yaptığımızda yollar, parklar, yeşil sahalar belediyeye ait oluyor ve rahatlıkla oraları açabiliyoruz. 18. Madde uygulamalarını yaptığımız Belen ve Belen Yenimahalle’de yol çalışmaları kısmen yapıldı. Geriye kalan kısımda yol açım çalışmaları devam ediyor. Ömerli, Sarıkokmaz ve Kepez’de yeni yollar açılacak. Yaza hazırlık yapıyoruz Allah nasip ederse… Yeni açılacak olan 20 metre genişliğinde çevre yolu Terminalden başlayarak Belen-Kocaali-Ahmetçikler-Sarıkokmaz-Uzunmehmet mahallelerinden eski hastanenin oraya inecek. Yani o mahallelerde olanlar araçlarıyla şehrin içerisine girmeye gerek duymayacaklar. Merkezdeki trafiği rahatlatmak için böyle dış hatları çoğaltacağız. Şuanda Sakindere’de çok zahmetli bir çalışma yapıyoruz. Hatip Camisi’nin önündeki o varyantı düzleyeceğiz, rahat bir trafik akışı sağlayacağız. Sakindere yolundan Gölevleri’ne 15 metre genişliğinde yol yapacağız. 4 Mevsim Evleri’ne ve Aktaş’a 15 metre genişliğinde yol yapacağız.  Çevresindeki paralel yolları birleştireceğiz. Bunun için makineye ihtiyacımız vardı. Sağolsun ERDEMİR bize dozerlerini veriyor ancak onların ihtiyaçları olduğu zaman geri alıyor ve bizim çalışmalarımız yavaş oluyordu. Bunu dikkate alarak bir dozer ve greyder satın aldık. Sadece yol açmakla olmuyor, bunun yanından su hattı, kanalizasyon hattı ve doğalgaz hattı geçecek. Bunun için de makine lazımdı ve 1 adet kanal kazıcı aldık. OSB’ye su istediler, yollara kanallar açıyoruz, onun için de bir iş makinesi aldık. Su hatlarında kullanacağız. Ayrıca İtfaiye Müdürlüğü ve Destekleme Hizmetleri Müdürlüğü’ne 2 yeni 4x4 hizmet aracı aldık.

10 MİLYON TL YATIRIM

Akıllı davrandık, dövizler fırlamadan önce bu satın alma işlemlerini tamamladık. 10 Milyon TL yatırım yaptık. Belediyenin ihtiyaç duyduğu tüm malzemeleri, alet edevatları, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmak için 5 bin gıda kolisini, zam oranları iyice yükselmeden temin ettik.

Allah’a şükür ekip arkadaşlarımla ve belediye meclis üyelerimizle çalışıyoruz. Paraya ihtiyacımız yok. Çünkü biz işi biliyoruz, tecrübeliyiz. Biz hiç bir destek almasak da yolumuza devam ediyoruz.  

Belediye meclisinden kararı geçti, 1 tane de büyük bir itfaiye aracı alıyoruz. Bir otobüs ve 1 hizmet aracı daha almak için belediye meclis kararını aldık. Bugün Belediyemiz hizmetleri için güzel bir gün, eşlik ettiğiniz için tüm mahalle muhtarlarımıza, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.

PANDEMİ VE DÖVİZ KURLARI BELEDİYELERİ DE ETKİLEDİ

Döviz kurlarından vatandaş nasıl sıkıntı çekiyorsa belediyeler de sıkıntı çekiyor. Pandemi ve peşinden döviz kurlarındaki oynaklık belediyeleri zora soktu. Ama Kdz. Ereğli Belediyesi dimdik ayakta. Ne vergi, ne SSK borcu var. Müteahhide borcumuz yok. Memurumuzun, işçimizin maaşını, ikramiyesini zamanından önce ödüyoruz. İller Bankası’na borcumuz yok. Kenarımızda paramız var ama döviz oynadığı için ihale yapamıyoruz.  Zaten İller Bankası bize para vermiyor. Zonguldak milletvekilleri de yardım etmiyor. Öz kaynağımız var ama sürekli kur değiştiği için, poz numaraları, birim fiyatları değiştiği için ihale yapamıyoruz. Bekliyoruz, ilk fırsatta eski belediye binası ihalesini yapacağız.”

Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, muhtarlar ve bazı sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katıldığı törende, Belediye Mezarlıklar Müdürü Dr. Metin Avcı, yeni araçların kazasız hizmet vermesi için dua etti.

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

11.1.2022 16:47:26

Bu haber 268 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 19 kişi online
Toplam ziyaret : 65.147.287

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Kansere Bağlı Ağrıda İlaç Dışı Bir Tedavi


Devamını oku »

18.1.2022 09:20:28 tarihinde yazıldı
165 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
NEREYE GİDİYORUZ KDZ. EREĞLİ?!.


Devamını oku »

18.1.2022 10:08:25 tarihinde yazıldı
144 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
YALANCININ MUMU...


Devamını oku »

19.1.2022 14:49:04 tarihinde yazıldı
102 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
GERÇEK BİR C VİTAMİNİ DEPOSU


Devamını oku »

2.12.2021 13:14:27 tarihinde yazıldı
342 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
CAMİ YERİ SİYASİ SATRANÇ...


Devamını oku »

13.1.2022 13:32:22 tarihinde yazıldı
133 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri