(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

KDZ/EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye Fen İşleri Müdürlüğünce sürdürülen bazı çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Belediye basın bürosundan yapılan yazılı açıklamalara göre Posbıyık, Belen Mahallesindeki Yeni Şehir ve Şehit Mezarlığı çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

Posbıyık, bölgedeki mevcut mezarlığa 80 dönümlük yeni alanın ilave edildiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Şimdi hızlı bir şekilde mezarlığın yapım çalışmaları devam ediyor. Aşağıdaki istinat duvarları örülüyor. O bölgelere bir taraftan defin işlemlerine başladık. Hiçbir ücret alınmıyor. Mezar tahtasını ve kefen bezini de biz veriyoruz. Buradaki mezarlık alanımız, uzun yıllara cevap verecek şekilde, kademe kademe defin yapılacak şekilde düzenleniyor. Şehit Mezarlığımızın etrafını, Genel Kurmay Başkanlığından aldığımız proje doğrultusunda, aynı ölçülere göre yapıyoruz. İçerisinde tören alanı, cami, gasilhane ile diğer müştemilatları da olacak.”

BALIK LOKANTASI SONA DOĞRU…

Diğer yandan Posbıyık, ilçe merkezinde, inşaatı devam eden balık lokantası çalışmaları il eilgili, Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert’ten bilgi aldı.

Ardından konuşan Posbıyık, şöyle dedi:

“Ereğli’nin balık lokantasına ihtiyacı vardı. Mevcut da yeterli değil; çünkü balıkla ünlü bir kent burası. Vatandaşlarımızın çocuklarıyla, eşiyle birlikte ailecek gelip balık yiyebileceği nezih yerler lazım, her zaman için.  Çok güzel bir proje hazırladık. Kapalı alanı, açık alanı, terası olan en ince teferruatına kadar düşünülmüş, hijyen kurallarına uygun bir lokanta yapıyoruz. Kaba inşaatında son aşamaya geldik, çevre düzenlemesine başladık. Ereğli’ye iyi bir hizmet olacağına inanıyorum. Burayı ihaleye verdiğimizde iyi bir işletmeciyle çevre ilçelerden ve illerden de buraya çok insanın akın edeceğine, Kdz. Ereğli balığını tatmaya geleceğine inanıyorum.”

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın incelemeleri sırasında  Belediye başkan yardımcıları Haluk Okur, Tayyar Mendeş, Oğuz Cömert, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca d ahazır bulundu.

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

22.10.2021 16:04:10

Bu haber 324 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 11 kişi online
Toplam ziyaret : 64.606.592

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

YUTMA GÜÇLÜĞÜ VE GÖĞÜSTE AĞRI...


Devamını oku »

9.9.2021 12:26:26 tarihinde yazıldı
578 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
ULUSALI YAZSAN NE OLUR?


Devamını oku »

7.12.2021 10:48:42 tarihinde yazıldı
91 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
ENGELSİZ KALPLERE !


Devamını oku »

7.12.2021 12:05:53 tarihinde yazıldı
187 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
GERÇEK BİR C VİTAMİNİ DEPOSU


Devamını oku »

2.12.2021 13:14:27 tarihinde yazıldı
152 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
“İKSE&YALNIZÇAM” “KUHİSTAN&DAĞLICA” KÖYLERİ


Devamını oku »

30.10.2021 13:32:27 tarihinde yazıldı
408 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri