(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ARICI KADINLARINA…

ZONGULDAK

(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak’ta, arıcılık yapan kadınlara destek sözleşmesi imzalandığı bildirildi.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün yazılı açıklamasında, Zonguldak İli Arı Yetiştiricileri Birliği’nin (ZAYBİR) başvuru sahibi olduğu “Sağlıklı Toplum İçin Arı Gibi Çalışkan Kadınlar” isimli adlı proje için imza töreni için Vali Mustafa Tutulmaz Başkanlığında düzenlendiği belirtildi.

Protokolün aynı zamanda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürüten Vali Tutulmaz’ın yanı sıra, BAKKA Genel Sekreter Vekili Dr. Hakkı Yavuz Toplu ile ZAYBİR Başkanı Abdurrahman Canlı arasında imzalandığı anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Proje ile Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü’nün (TAGEM) arı ıslah projesi içerisinde yer alan Karadeniz Ereğli İlçesi Karakavuz Köyü ve Alaplı ilçesi Gümeli Beldesi izole alanlarında ana arı üretimi gerçekleştirilecektir. Kurulacak ana arı üretim istasyonuyla yıllık 10.000 adet ana arı üretimi ile kapasite geliştirilecek, kurulacak makine parkuru ile propolis ve arı sütü üretimi gerçekleştirilecektir. Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’nın iştirakçi olarak yer aldığı proje kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Destek Vakfı’ndan yardım alabilme koşullarına sahip dezavantajlı 30 kadına ana arı yetiştirme, arı sütü ve propolis üretimi konularında eğitimler verilecek, 20 kadın da sürekli istihdam edilecektir.
Proje kapsamında üretilen ürünler ön görüşme yapılan ulusal dijital satış kanallarında da satışa sunulacaktır. Projeyle kırsal kalkınma ve kadınların işgücüne katılımına katkı sağlanması hedeflenmektedir. BAKKA tarafından toplam 1 milyon 365 bin 875 lira bütçeli proje için 1 milyon 225 bin lira hibe desteği verilecektir.”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamındaki projenin imza töreninde, proje iştirakçileri olarak Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı ve Kdz. Ereğli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Osman Günaydın da yer aldı.

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

12.10.2021 15:35:57

Bu haber 142 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 13 kişi online
Toplam ziyaret : 64.078.165

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

YUTMA GÜÇLÜĞÜ VE GÖĞÜSTE AĞRI...


Devamını oku »

9.9.2021 12:26:26 tarihinde yazıldı
407 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KARAKIŞ UYARISI, MERKEZ BANKASI ZİYARETİ-BAHÇELİ’NİN TAVRI


Devamını oku »

19.10.2021 12:13:14 tarihinde yazıldı
147 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR!


Devamını oku »

27.10.2021 09:17:11 tarihinde yazıldı
490 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
NE ZAMAN SPOR YAPMALIYIM?


Devamını oku »

12.10.2021 11:25:25 tarihinde yazıldı
270 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ULUDAĞ''IN HİKAYESİ...


Devamını oku »

14.9.2021 12:33:01 tarihinde yazıldı
395 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri