(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ÜRETİYORLAR…

KDZ/EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, “Maden Şehit Aileleri Kamu Kurumları İçin Üretiyor” konulu projenin açılışı gerçekleştirildi.

Maden Şehit Aileleri Derneği tarafından Kepez Cumhuriyet Halkevleri’nde gerçekleştirilen projenin açılışında Saygı Duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Zonguldak Valis Mustafa Tutulmaz, burada yaptığı konuşmada, kömürün geçmişten beri Zonguldak’ın önemli geçim kaynağı olduğunu hatırlatarak, “Bölgede kömür ve kömürle ilgili olan her şey kutsal. Onun için kömüre bölgemiz ayrı bir değer veriyor. Tabi bu arada şehit olan madencilerimiz var. Onların manevi şahsiyetlerine, onlara olan borcumuzun bir gereği olarak bu tür projelere devletimiz destek veriyor” dedi.

POSBIYIK: EN ACI KADERİ ONLAR YAŞIYOR!

Ereğli belediye Başkanı Halil Posbıyık, projeye ilişkin çalışmaların 17 Maden Şehidi yakınının ‘Çanta’ üretimi ile başladığını belirterek, şunları söyledi:

“Daha sonra hem ürün çeşitliliğine gidecekler hem de kendi atölyelerini kurmayı planlıyorlar, bu çok sevindirici. Üretime katılıyorlar, gelir elde ediyor ve meslek sahibi oluyorlar. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün desteklediği, Zonguldak Valiliği’nin, Kaymakamlığın, Belediyemizin, Halk Eğitim Merkezi’nin, İş Kur’un ve ERDEMİR’in (Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları) bir parçası olduğu çok güzel bir proje. Her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz.

Madenci ailesi olmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Bu toprakların en acı kaderini onlar yaşar. Şehitlerini her zaman gönlünde, yüreğinde taşıyan bir milletin ve kömür memleketi Zonguldak’ın bir evladı olarak şehitlerimizi unutmamız asla mümkün değil. Bu vatanın kalkınması ve gelişmesi için canını ortaya koyan maden şehitlerimizin anılarını yaşatmak sorumluluğumuzdur. Bizlere şehitlerimizin emaneti olan ailelerine sahip çıkmak temel görevimizdir. Bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.”

Zonguldak Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Gülden Ak, projenin amaçlarına yönelik açıklamalarda bulunduğu konuşmasının ardından, Zonguldak Maden Şehit Aileleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit de, hayata geçirdikleri projenin toplam bütçesinin 115 bin 800 lira olduğunu ifade ederek, projenin kuruluş sürecinden bilgiler aktardı ve destek olanlara teşekkür etti.

Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık7ın eşi kadın Gücü Kooperatif Başkanı Neriman Posbıyık, bazı Siyasi Parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş başkan ve temsilcileri ile maden şehidi ailelerin katıldığı programda, kurdele kesimi ardından davetlilere yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu.

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

12.10.2021 10:57:16

Bu haber 119 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 42 kişi online
Toplam ziyaret : 64.078.703

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

YUTMA GÜÇLÜĞÜ VE GÖĞÜSTE AĞRI...


Devamını oku »

9.9.2021 12:26:26 tarihinde yazıldı
408 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KARAKIŞ UYARISI, MERKEZ BANKASI ZİYARETİ-BAHÇELİ’NİN TAVRI


Devamını oku »

19.10.2021 12:13:14 tarihinde yazıldı
147 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR!


Devamını oku »

27.10.2021 09:17:11 tarihinde yazıldı
490 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
NE ZAMAN SPOR YAPMALIYIM?


Devamını oku »

12.10.2021 11:25:25 tarihinde yazıldı
270 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ULUDAĞ''IN HİKAYESİ...


Devamını oku »

14.9.2021 12:33:01 tarihinde yazıldı
395 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri