(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

TEK BAŞINA ÇEVRE ORDUSU!

KDZ/EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, çevre temizliğine duyarlı Kadircan Açan (34), Instagram’da oluşturduğu sayfa ile temiz toplum uyarısında bulunduğunu bildirdi.

Açan, Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, doğduğu ilçedeki lise eğitimin tamamladıktan sonra ilçe dışına çıktığını, 2019’da ise tekrar Karadeniz Ereğli’ye dönüş yaptığını söyledi.

Kendisini “doğruğu kente borçlu” hissettiğini anlatan Açan, şöyle dedi:

“Bu şehre olan borcumu bir nebze ödeyebilmek adına sosyal sorumluluk dahilinde bir şeyler yapmaya gayret ediyorum. Hızla artan nüfus, bakir bölgelerin keşfedilip sosyal medya üzerinden paylaşılması, şehirden uzak vakit geçirmek için bölge halkının yeşil alanlara yönelmesi gibi çeşitli sebepler ile kentimizin yeşil ve ormanlık alanları korkunç bir şekilde kirletiliyor.

Hepimizin hafta sonu piknik yapmak, denize girmek ve keyifli zaman geçirmek için tercih ettiği Köseağzı bölgesinin yeşil alanlarını gezerseniz, her yerin çöp içinde olduğunu göreceksiniz. Bu kirliliğin artık doğanın ve yeşilin güzelliğini gölgeler hale geldiğini uzun zamandır görüyorum ve bu şehirde doğmuş ve yaşamakta olan bir vatandaş olarak bu gidişe dur demek adına şehrin kırsal ve ormanlık bölgelerinde temizlik faaliyetleri gerçekleştiriyorum. Çöplerimizi doğaya atmamamız gerektiğini bir şekilde halkımıza duyurma ihtiyacı hasıl oldu. Bu bağlamda sosyal medyayı kullanmaya karar verdim veinstafram’da ‘kdz_ereğli_temizcevre’ adıyla hesap oluşturdum. Çöp topladığım bölgelerin konum belirterek fotoğraflarını paylaşıyorum. Kentimizin duyarlı insanları da yavaş yavaş bu paylaşımları dikkate almaya ve kendi sayfaların da paylaşmaya başlayarak oluşturmaya çalıştığım farkındalık için katkıda bulunuyorlar. Yaşadığımız kentin, ormanlarımızın, yeşil alanlarımızın ve buralarda yaşayan canlıların kıymetini bilelim. Unutmayalım ki, Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak bizim sorumluluklarımız arasındadır.”

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

24.9.2021 12:29:19

Bu haber 312 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 20 kişi online
Toplam ziyaret : 64.078.249

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

YUTMA GÜÇLÜĞÜ VE GÖĞÜSTE AĞRI...


Devamını oku »

9.9.2021 12:26:26 tarihinde yazıldı
407 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KARAKIŞ UYARISI, MERKEZ BANKASI ZİYARETİ-BAHÇELİ’NİN TAVRI


Devamını oku »

19.10.2021 12:13:14 tarihinde yazıldı
147 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR!


Devamını oku »

27.10.2021 09:17:11 tarihinde yazıldı
490 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
NE ZAMAN SPOR YAPMALIYIM?


Devamını oku »

12.10.2021 11:25:25 tarihinde yazıldı
270 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ULUDAĞ''IN HİKAYESİ...


Devamını oku »

14.9.2021 12:33:01 tarihinde yazıldı
395 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri