(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

EĞİTİM’DE COVİD ÜZERİNE…

KDZ/EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, CHP İlçe Başkanı Op. Dr. Eylem Ertuğ Ertuğrul, okullarda Koronavirüs (Covid-19) pozitif vaka sayılarındaki artışın endişe yarattığını bildirdi.

Ertuğrul, yazılı açıklamasında, geçen dönem öğrencilerin okullarından ve öğretmenlerinden uzak kalmalarının ders bilgilerini yeterli derecede alamadıklarını belirtti.

Bu durumun, çocukların tahsil hayatını olumsuz etkilediğini hatırlatan Ertuğrul, açıklamasında şunları kaydetti:

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE ISRAR EDİLDİ

“2021-22 Eğitim-Öğretim Dönemi ise yüz yüze eğitimle başladı. Ülkemizin birçok değerli bilim adamı, Covid-19 virüsünün bulaşma riskine karşı çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin tam korunmalarının zor olacağını, kalabalık okul ve sınıf ortamlarında salgının birçok kişiye bulaşabilme olasılığının yüksek olduğunu ifade etmelerine ve gerekli uyarıları yapmalarına rağmen, yüz yüze eğitim konusunda ısrar sürdürüldü.

BİLİNMEZLERLE YÜZLEŞMEK ZORUNDA KALDIK

Okullarımızın bu salgın tehdidine karşı hazır olup olmadığı konusunda bilinmezlerle yüzleşmek zorunda kaldık. Yüzlerce öğrenci ve onlarca öğretmenin bir arada zaman geçirecekleri okullarda tek bir öğrencinin ya da öğretmenin virüse yakalanması demek, o öğrenci veya öğretmenlerin ailelerinin, hatta yaşadıkları yerleşkelerdeki insanların tehdit altına girmesi anlamına geliyordu. Diğer yandan, evlerindeki aile bireylerinden virüs kapabilecek ve taşıyıcı olabilecek öğrenci veya öğretmenlerin, bu virüsü okullarında daha fazla kişiye yayma olasılığı da hepimizi korkutuyordu.

POZİTİF VAKALAR ENDİYE VERİCİ

Eğitim-öğretim döneminin henüz ikinci haftasına girilirken ilçemizdeki bazı okullarda virüse yakalanmış kişiler olduğu tespit edildi. Testleri pozitif çıkan öğrencilerin sınıfları kapatılıp karantinaya alınırken okullarında tedbirler artırıldı. Ancak okullarımızda pozitif vakaların görülmesi, birkaç haftadır bizleri rahatsız eden endişelerimizi arttırdı.

Daha da kötüsü, kenti yöneten mülki idarecilerin ve milli eğitim camiası sorumluları sessizliğe büründüler. İlçe halkı olarak, durumun boyutları ve geleceğe nasıl sirayet edebileceği gibi önemli konularda derhal ve net açıklamalar bekliyoruz. Huzursuzluğa son verilmesini istiyoruz.

ÖNERİLERİMİZ ŞUDUR Kİ..!

CHP Ereğli İlçe Başkanı Op. Dr. Eylem Ertuğ Ertuğrul, çocukların ve öğretmenlerin virüsten korunabilmelerine yönelik iki temel önerileri olduğuna dikkat çektiği açıklamasında, “En kısa zamanda testlerde hızlı kit kullanımına geçilmelidir. Diğer ülkelerde yaygın olarak kullanılan bu kitler, PCR testine göre hem maliyeti daha düşük hem de yarım saat gibi kısa bir sürede sonuç vermektedir. Her okulda öğretmen ve öğrencilerimize ücretsiz olarak haftada iki gün tarama yapılmalıdır. Bu beladan sağduyulu düşünerek ve gerekli adımları zamanında atarak kurtulabiliriz” ifadelerine yer verdi.

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

15.9.2021 10:19:48

Bu haber 473 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 76 kişi online
Toplam ziyaret : 64.077.141

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

YUTMA GÜÇLÜĞÜ VE GÖĞÜSTE AĞRI...


Devamını oku »

9.9.2021 12:26:26 tarihinde yazıldı
407 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KARAKIŞ UYARISI, MERKEZ BANKASI ZİYARETİ-BAHÇELİ’NİN TAVRI


Devamını oku »

19.10.2021 12:13:14 tarihinde yazıldı
147 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR!


Devamını oku »

27.10.2021 09:17:11 tarihinde yazıldı
489 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
NE ZAMAN SPOR YAPMALIYIM?


Devamını oku »

12.10.2021 11:25:25 tarihinde yazıldı
269 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ULUDAĞ''IN HİKAYESİ...


Devamını oku »

14.9.2021 12:33:01 tarihinde yazıldı
395 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri