(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

SENDİKA BAŞKANINDAN…

 

(Haber Orhan Akyüz) - Zonguldak Manevi İlkeli Liyakatlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Mil Sağlık Sen) Zonguldak İl Başkanı Barış Fidan, sağlıkçı sendika başkanların, “Koltuk kurtarma kurnazlığı ters tepti” iddiasında bulundu.

Fidan, yaptığı yazılı basın açıklamasında, geçtiğimiz hafta sonunda Ankara da düzenlenen sağlık ve sosyal hizmet iş kolunda örgütlü 14 sendikanın, koltuk kurtarma sözleşmesine hayır demek için Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmet Sendikaları Platformu’nu kurduğunu öne sürdü.

Ankara da düzenlenen toplantıya katıldığını anlatan Fidan, şunları kaydetti:

“Kamu çalışanları için önümüzdeki iki yılı kapsayacak toplu sözleşme fiyaskoyla sonuçlanmış ve büyük tepki çekmişti. Buna imza atan ve durumdan son derece memnun olmamız gerektiğini bize inandırmaya çalışan malum sendikalar, kendi koltuklarını kurtarma maddesi uğruna masada memurun iki yılını heba ettiler. Şöyle ki; tepki istifaları önlemek adına sözleşme primi adı altında, çoğu memura, emekliye, ikramiyeye hiçbir katkı sağlamayan maddeyi, seyyanen zam yerine kabul etmişlerdir. Hem de bu primden sadece üye sayısı kalabalık sendikalar faydalanabilecektir. Lakin plan ters tepti, sözde büyük sendikalar kendilerinden kopuşları önlemek adına böyle bir adım attıysa da diğer sendikalar hızlı bir reaksiyon ile alternatif çatı görüşmelerini başlattı. Danıştay’a açılan dava sonucu ne olursa olsun memur sendikacılığının eskisi gibi olmayacağı kesindir. Mevcut sendikalar mahkûm değilsiniz, salgının pençesindeki sağlık çalışanlarının onurlu mücadelesi platform çatısı altında devam edecektir. Zorbalığa ve dayatmalara karşı tüm sağlık çalışanlarını omuz omuza birlik beraberlik içinde mücadele etmeye davet ediyoruz.”

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

13.9.2021 13:01:19

Bu haber 691 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 10 kişi online
Toplam ziyaret : 63.580.208

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

YUTMA GÜÇLÜĞÜ VE GÖĞÜSTE AĞRI...


Devamını oku »

9.9.2021 12:26:26 tarihinde yazıldı
228 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
TÜRK METAL’İN 1. YEREL BASIN KURULTAYI…


Devamını oku »

21.9.2021 08:59:09 tarihinde yazıldı
268 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
KAHRAMANLIKTAN DA ÖTE!


Devamını oku »

21.9.2021 14:41:15 tarihinde yazıldı
901 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
STRES VE BESLENME


Devamını oku »

21.9.2021 14:47:46 tarihinde yazıldı
115 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ULUDAĞ''IN HİKAYESİ...


Devamını oku »

14.9.2021 12:33:01 tarihinde yazıldı
164 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri