(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BAŞKAN ALAN DA KATILDI

KDZ/EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor Taraftar Dernekleri kan bağışı kampanyası düzenledi.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, derneklerin, Atatürk Anıtı Alanı’da Türk Kızılayı Şubesi ile ortaklaşa düzenledikleri kampanyada Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, Başkanılğı öncesi 14,5 yıl Kızılay’’da bu tür işleri organize ettiğini hatırlattı.

Ereğli’nin kan bağışında “Ana Arter” konumunda olduğunu belirten Alan, şunları söyledi:

“Bu işlerde arkadaşlarla bir arada olmuş biri olarak tabi ki, 4 taraftar derneğimizin Kızılayımıza destek amaçlı, hasta yatağında kan bekleyen vatandaşlarımıza destek amaçlı böyle bir etkinliğe katılmaktan memnunluk duydum. Karadeniz Ereğli bizim zaten bu konuda ‘Ana Arterimiz’. Tabi ki başkanlarımızın davetini kırma şansımız yoktu, bu vesileyle destek amaçlı geldik. Siyasi partilerimizin temsilciler ide burada. Onlarla beraber buradan, kanın yapılamayan tek, acil ve sürekli bir ilaç olduğunu  hatırlatıyoruz. Gerçekten Ereğli bizim en çok kan bağışı aldığımız bir ilçemiz. O yüzden de duyarlılık noktasında bir sıkıntımız yok. Ama vatandaşlarımız da bir 20 dakikalarını ayırıp kan vermeleri halinde, ihtiyaç sahiplerine hayat vermeye davet ediyoruz. Etkinliği düzenleyen bütün Taraftar Derneği Başkanlarıma ve Kızılay ekibine ve Ereğli halkına teşekkür ediyorum. İnşallah bu kampanyada bolca kan alır ve vatandaşlarımızın derdine derman oluruz.”

ERTUĞRUL EKİBİYLE GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Operatör Doktor Eylem Ertuğ Ertuğrul da, kanın insan yaşamı için ne kadar değerli olduğunu Ereğli halkının iyi bildiğini hatırlatarak, “biz de CHP yönetimi ve üyelerimizle kan vererek kampanyaya destek oluyoruz. Dernek başkanlarını kutluyorum” dedi.

ÖZBEK: DEPOYU DOLDURACAĞIZ

Karadeniz Ereğli Fenerbahçe Taraftarları Derneği Başkanı Serdar Özbek de, özellikle Koronavirüs (Covid-19) vakalarından sonra Kızılay’ın, çok şiddetli şekilde kana ihtiyacı olduğunu derneklere bildirdiğini anlatarak, şöyle dedi:

“Bunun üzerine biz de 4 taraftar derneği olarak  her zaman ortaya koyduğumuz birlik ve beraberliği bir kez daha göstermek istedik. Bu kapsamda, geçmiş yıllarda da yaptığımız gibi birlikte bir kampanya daha yapalım dedik. Şu ana kadar da çok güzel bir katılım var. İnşallah, bugün bağışlanan kanlarla birlikte Kızılay’ın kan deposunu dolduracağız. Amacımız bu.”

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Eski CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, Karadeniz Ereğli Galatasaray Taraftarları Derneği Başkanı Timur Şen, Karadeniz Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanı Tarkan Atik, Karadeniz Ereğli Trabzonspor Taraftarları Derneği Başkan Sadık Mercan, Kan Bağış Kazanım Uzmanı Koordinatör Elif Duman, Ereğli belediye Başkan Danışmanlarından Metin Yüksel, CHP İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile kalabalık vatandaşın katıldığı kampanya saat 18.00’e kadar devam edecek.

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

11.9.2021 16:17:30

Bu haber 333 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 27 kişi online
Toplam ziyaret : 63.580.384

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

YUTMA GÜÇLÜĞÜ VE GÖĞÜSTE AĞRI...


Devamını oku »

9.9.2021 12:26:26 tarihinde yazıldı
228 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
TÜRK METAL’İN 1. YEREL BASIN KURULTAYI…


Devamını oku »

21.9.2021 08:59:09 tarihinde yazıldı
268 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
KAHRAMANLIKTAN DA ÖTE!


Devamını oku »

21.9.2021 14:41:15 tarihinde yazıldı
901 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
STRES VE BESLENME


Devamını oku »

21.9.2021 14:47:46 tarihinde yazıldı
115 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ULUDAĞ''IN HİKAYESİ...


Devamını oku »

14.9.2021 12:33:01 tarihinde yazıldı
164 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri