(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

KAYMAKAM AÇIKLADI

ALAPLI/Gümeli

Alaplı'nın  Gümeli beldesinde,  merkezi idarenin desteği, İl Özel İdaresi ve Alaplı Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği kanalıyla, 25 milyon lira yatırım tutarında 72 kilometre yol yapılacağı bildirildi.

Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, ilçelerin sosyo-ekonomik kalkınması ve ulaşım alt yapıların geliştirilmesi amacıyla devleti tarafından özellikle kırsal alanlarda yıllardır ciddi yatırım çalışmaları  yapıldığın belirtti.

Köylerin yol, içme suyu, kanalizasyon, atık su yönetimi gibi temel alt yapı ihtiyaçları KÖYDES Projesi ile tamamlandığını anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Özelikle turizm, güvenlik, sosyo ekonomik gelişmişlik düzeyi göz önüne alınarak belediye yönetim alanlarında da merkezi idare tarafından alt yapı yatırımlarına destekler verilmektedir. Yakın bir zamanda İçişleri Bakanlığımızca gelen heyetle Gümeli Beldemizi ziyaretimizde, Gümelili hemşerilerimizin özellikle mahalle yollarının büyük bir kısmının stabilize yol olması nedeniyle yol konforunun olmaması ve oluşan tozdan dolayı muzdarip olduklarını iletmeleri; yol ağının büyük olması nedeniyle belediye imkanlarının böyle bir yatırımı üstlenmesinin zorluklarının dile getirilmesi konusundaki talepleri İçişleri Bakanlığımızca iletilmiş ve talep Valiliğimizce istişare halinde değerlendirilmiştir. Bunun üzerine vatandaşlarımızın mahalle yollarındaki bu mağduriyetlerinin giderilmesi ve İl Özel İdaremizin yatırım programında yer alan İlçe Merkezi-Gümeli Bölüklü Yaylası 35 kilometre turizm yolundaki kalan imalatların bitirilmesi amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kabulleri ve İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu'nun talimatlarıyla 25 milyon lira büyük bir yol yatırım programını kısa sürede gerçekleştireceğiz. Bu yatırım programı Zonguldak İl Özel İdaresi ve Alaplı Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği üzerinden yürütülecektir. Bu yatırım programda Gümeli'de yapılacak 60 kilometrelik  beton yol ihalesi Alaplı Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılmış olup yüklenici firma yakın zaman çalışmaya başlayacaktır. İl Özel İdaresi ekiplerimiz ise sathi kaplama asfalt çalışmalarına devam etmektedir. Toplamda 72 kilometrelik yol çalışmasını inşallah  bu alt yapı yatırım projesiyle hayata geçireceğiz.”

Kaymakam Vedat Yılmaz, projenin hayata geçmesindeki desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İçişleri bakanı Soylu’ya şükranlarını sunarken, “bu çalışmanın gündemde tutulmasında ve yürütülmesinde destekleri olan Zonguldak Valimiz ve Milletvekillerimize, Zonguldak İl Özel İdaresine ve İl Encümenlerimize, Gümeli Belediyesine, Ak Parti İlçe Yönetimine teşekkür ediyorum. İlçemiz için hayırlı uğurlu olmasını dilerim" dedi.

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

11.9.2021 15:48:50

Bu haber 324 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (1)
12.09.2021 13:11:22
Erol Güneş diyor ki;

Kaymakam beye teşekkür eder verdiği bilginin,reklamın karşılığı Devlet büyüklerimize ve partililere Oy olarak geri dönmesini umarımŞu anda 10 kişi online
Toplam ziyaret : 63.579.547

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

YUTMA GÜÇLÜĞÜ VE GÖĞÜSTE AĞRI...


Devamını oku »

9.9.2021 12:26:26 tarihinde yazıldı
228 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
TÜRK METAL’İN 1. YEREL BASIN KURULTAYI…


Devamını oku »

21.9.2021 08:59:09 tarihinde yazıldı
268 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
KAHRAMANLIKTAN DA ÖTE!


Devamını oku »

21.9.2021 14:41:15 tarihinde yazıldı
901 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
STRES VE BESLENME


Devamını oku »

21.9.2021 14:47:46 tarihinde yazıldı
114 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ULUDAĞ''IN HİKAYESİ...


Devamını oku »

14.9.2021 12:33:01 tarihinde yazıldı
163 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri