(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

DENİZDEN ÇIKARDILAR!

KDZ/EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Belediyesince, denizden çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi.

5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası dolayısıyla, Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, Sahil bandından denize dalış yapan İtfaiye Müdürlüğü Su Altı ve Su Üstü Arama ve Kurtarma Ekibi dalgıçları; aralarında araba lastiği, lavabo, alkollü içecek şişeleri, hurda yığınları gibi çok sayıda atık maddeyi rıhtıma çıkardı.

Temizlik çalışmasının sonunda ise dalgıçlar, denizde dev Türk Bayrağı açarak, sahilde izleyenleri selamladılar.

ÇORUMLUOĞLU, ÇEVRE SORUNUNA DEĞİNDİ

Ereğli belediye Başkanı Halil Posbıyık ile birlikte etkinliği izleyen Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Marmara Denizi’ndeki  müsilaj sorununun, ülke genelinde çevreye duyarlılığının önemi dah ada arttırdığını söyledi.

Müsilaj sorunun Ereğli sınırları dahilinde ise görülmediğini belirten Çorumluoğlu, şunları kaydetti:

“Çocuklarımıza miras bırakma anlamında hep eser, şunu bunu konuşuyorduk ama anladık ki çocuklarımıza bırakabileceğimiz en iyi miraslardan bir tanesi güzel bir çevre  olmalı. Burada Belediye Başkanımızın beraberindeki çalışma arkadaşlarıyla bu temizliği yapmaları son derece önemli. Asıl konu çevreyi kirletmemek. Bu, vatandaşlarımıza bağlı. Vatandaş denize attıktan sonra biz çıkartmaya uğraşacağımıza vatandaş hiç denize atmasın. İdareciliğe başladığımız yıllarda sanayi ne olursa olsun gelsin diye düşünüyorduk. Şimdi OSB’ye yapılacak bir yatırımın önce çevreye zarar verip vermeyeceğine bakıyoruz. Eskiden istihdama bakardık, Şu anda Marmara Denizi’ni istila etmiş olan müsilaja bakıyoruz. İnşallah bu bölgede görmeyiz. Köylerimizde maalesef yol üzerlerine çöp dökülmesini engelleyemedik. Çöp konteynırlarını ve araçları artırmamıza rağmen hala vatandaşlarımız yol üzerine çöp döküyor. Bu konuda bir kez daha uyarıda bulunuyorum. Çevreye karşı işlenen suçlarda kesinlikle affımız olmayacak. Çocuklarımızın hakkını yemeye kimsenin hakkı yok. Belediyemizin yapmış olduğu çevreye duyarlı bu çalışmasından dolayı başkan bey ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum.”

POSBIYIK: DENİZ-HAVA-TOPRAK

Posbıyık da, belediye olarak deniz, hava ve toprak kirliliği konusunda duyarlı olmayı sürdürdüklerini dile getirdiği konuşmasında, şöyle dedi:

“Kirlilik konusunda sadece denizdeki değil, havadaki kirliliğe ve topraktaki kirliliğe Ereğli Belediyesi olarak duyarlı davranıyoruz. Bu konuda zaman zaman haykırdığımız da oluyor. Çevre temizliği bizim için çok önemli. Köseağzı’na ve Kireçlik’e yapılması düşünülen termik santralleri zamanında hep birlikte engelledik. Hala mücadelemiz devam ediyor. Çevre konusu sadece Ereğli Belediyesi’nin konusu değil, bütün devletlerin, Birleşmiş Milletlerin, sivil toplum kuruluşlarının, belediyelerin, bireylerin bu konuya dikkat etmesi gerekiyor. İklim değişikliği ve kirlilik hayatı kötüye doğru götürüyor.  Arkadan gelen nesle, çocuklarımıza kötü bir ortam bırakmamak için elimizden geleni yapmalıyız. Bireylerin de bu konuda dikkatli olması lazım. Denizden çıkan çöpleri görüyoruz. Motosiklet arıza yapıyor kullanmıyorlar, denize atıyorlar, bira şişesini atıyorlar, bir çok çöp denizden çıkıyor. Bunlara dikkat edelim. Deniz, hava her şeyimiz. Daha fazla duyarlılığımızın olması için bu etkinlikleri yapıyoruz. Hep beraber daha titiz bir şekilde yolumuza devam edelim.”

Belediye Temizlik İşleri Müdürü Sezgin Okumuş ise  Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin çevre temizliği konusunda yaptığı çalışmalara ilişkin bilgilendirmede bulundu.

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

9.6.2021 14:19:41

Bu haber 300 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 12 kişi online
Toplam ziyaret : 62.202.435

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Pankreas Kistleri Kansere Dönüşebiliyor


Devamını oku »

16.6.2021 11:35:09 tarihinde yazıldı
175 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
CUMHURBAŞKANI /CAMİ – İTİRAFLAR


Devamını oku »

8.6.2021 15:46:43 tarihinde yazıldı
341 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
EN ÇOK BABAMI SEVDİM DİYENLERE…


Devamını oku »

22.6.2021 14:38:41 tarihinde yazıldı
322 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
NEDİR BU KOLAJEN?


Devamını oku »

22.6.2021 14:42:09 tarihinde yazıldı
172 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ORHANGAZİ''YE VEFA...


Devamını oku »

22.6.2021 14:50:49 tarihinde yazıldı
49 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri