(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

MUTAND YAYILIM ARTIYOR!!!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Kaymakamlığınca, ilçedeki sanayi sitelerindeki esnafa, Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında maske dağıtımı gerçekleştirildiği bildirildi.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Hakimiyet Muhabirinin Covid-19 ile mücadeleye yönelik sorusu üzerine, ilçe genelinde her türlü tedbirleri almaya devam ettiklerini söyledi.

Covid-19 virüsünün tehlikesinin henüz geçmediğini, bu nedenle vatandaşların da rehavete kapılmaması gerektiğini belirten Çorumluoğlu, şunları kaydetti:

“Ülkemizde ve bölgemizde etkisini sürdüren Koronavirüs salgınına karşı en etkin üç uygulama olan ‘Maske-mesafe-hijyen’ kurallarının günümüzde daha da önemli olduğunu bildirmek istiyorum. Zira, söz konusu virüsün mutand yayılımları da artıyor. Bu da, Covid-19 bulaşı etkisinin arttığını gösteriyor. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sağılık Bilim Kurulumuz ve valiliğimiz talimatları doğrultusunda ilçemizde de bir dizi tedbirler alıyoruz. Hafta içinde oluşturduğumuz ekipler sürekli maske kullanım denetimi yapıyor. Güvenlik birimlerimiz de uyulması gereken yasaklar kapsamında denetimlerini sürdürüyorlar. Bir yandan da esnafımızın ihtiyaç duyacağı maske dağıtımlarını gerçekleştiriyoruz. Hafta içi saat 21.00 – 05.00 arasındaki sokağa çıkma kısıtlamaları, Hafta sonlarını ise tam gün olarak kapsıyor. Bu günlerde, temel gıda ihtiyacı satışı yapılan yerler ve açık tutulması zorunlu iş yerleri haricinde vatandaşların sokağa çıkmaması gerekiyor. Ancak, bazı vatandaşların yine de alınan tedbirleri uygulamadığına şahit oluyoruz. Bundan sonraki süreçte, ‘yerinde tedbirler’ uygulaması hayata geçirildiğinden; eğer gerekli tedbirleri almayı sürdürmez, alınan kararları uygulamazsak, ne yazık ki, normale dönme sürecimiz uzayabileceği gibi, daha sıkı ve sert tedbirler almak zorunda kalabiliriz. Tüm bu gelişmeler ışığında vatandaşlarımızın; önce kendi, sonra çevresindekilerin can güvenliği için alınan kararları uygulamalarını istiyoruz.”

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

21.2.2021 17:27:59

Bu haber 798 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (1)
21.02.2021 18:03:08
Ömer diyor ki;

Hafta sonları uygulanan tam gün yasağını görüyoruzki bir çok vatandaş marketti bakkaldı gibi sudan bahanelerle ihlal edip sahillerde turlamalar veya balık tutmak için sahilleri dolduruyorlar. Bunlar için bir yaptırımın yapılmadığını veya uygulanmadığını görmekteyiz. 1.si böyle kendini bilmez insanlar evlerinden çıkmayıp kurallara riayet edenlerin geleceğini tehlikeye atmaya hakları yok. 2.si kesilen cezaların anlık tahsilatı yapılmıyor ceza makbuzu kesiliyor,bu da bir esnekliğin olduğu düşüncesi yaratıyor.Şu anda 11 kişi online
Toplam ziyaret : 60.621.314

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi


Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DOĞRUYU OKUTMAK!


Devamını oku »

2.3.2021 13:11:38 tarihinde yazıldı
924 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DÜŞ MÜ, GERÇEK Mİ?


Devamını oku »

2.3.2021 10:53:05 tarihinde yazıldı
894 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
HER DERDE DEVA SUMAK


Devamını oku »

23.2.2021 11:45:19 tarihinde yazıldı
1661 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ORMANLI''NIN MAYKILI


Devamını oku »

25.2.2021 13:20:11 tarihinde yazıldı
1474 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri