(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

MÜCADELE GÜNÜ...

EREĞLİ

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü dolayısıyla açıklamalar yapıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Zonguldak Valisi İsmail Tutulmaz Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, toplumsal farkındalığın arttırılması, koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi, faaliyetlerin ön plana çıkarılmasına yönelik izleme ve değerlendirme üzerine görüşüldü.

POSBIYIK’IN MESAJI

Bu arada, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yayınladığı mesajında, kadın aşiddetin temelinde, evde, sosyal-toplumsal yaşamda, çalışma hayatında kadınların maruz kaldığı cinsiyet ayrımcılığı yer aldığının bilindiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Toplumsal cinsiyet eşitliğini hiçe sayan yaklaşımlar ne yazık ki her geçen gün artıyor ve bu, kadına yönelik şiddetin temellerini güçlendiriyor. Türkiye bu büyük sorunla yüzleşmek ve acilen daha güçlü önlemler almak zorunda…  Her bireyin, her öğretmenin, her anne-babanın, her erkeğin, her kadının, yöneticilerin, karar alıcıların, toplum önderlerinin bu sorunun çözümü için var gücüyle çaba göstermesi gerekiyor. Bu şiddete yol açan zihniyetin, toplumsal arka planların değiştirilmesi, cehaletin giderilmesi için el birliğiyle mücadele etme zamanı. Kendisini diğer bir cinsten, diğer bir ırktan üstün görme anlayışı insanlığın felaketine yol açıyor; Bunu reddedelim. Önce iyi insan olmayı hedefleyelim. Şiddet diline ve ayrımcılığa karşı çıkalım. Kadınların güven içinde yaşayabileceği bir iklimi oluşturmak hepimizin sorumluluğudur. Belediye başkanı olarak Ereğli’nin kadınların ayrımcılığa maruz kalmadığı, güven içinde yaşayabileceği bir kent olması için mücadele etmeye devam edeceğim.”

DEMİRTAŞ’IN MESAJI

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş da, yayınladığı mesajında, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, her şeyden önce ve öte, bir insan olarak kadına yapılan şiddeti lanetliyor ve bugünün şiddete karşı farkındalık sağlamasını temenni ediyorum. Şiddetin karşısında, kadınlarımızın yanındayız” ifadelerine yer verdi.
Bu sayfayı yazdır

25.11.2020 12:04:20

Bu haber 639 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 8 kişi online
Toplam ziyaret : 59.969.105

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

GÜNÜMÜZ KUTLANDI AMA..!

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BİR YERE VARILMAZ !


Devamını oku »

12.1.2021 08:58:25 tarihinde yazıldı
728 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
KIRK YIL HATIRINA…


Devamını oku »

12.1.2021 09:09:21 tarihinde yazıldı
676 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
COVİD-19BESLENME ÖNERİLERİ


Devamını oku »

15.12.2020 14:10:45 tarihinde yazıldı
4439 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
NİMET NOCA, TUNALI HİLMİ İÇİN NELER YAZDI?


Devamını oku »

6.1.2021 14:15:13 tarihinde yazıldı
1450 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri