(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

SADE VE BURUK KUTLANDI!

EREĞLİ

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde tören düzenlendi.

Devrim Bulvarındaki Atatürk Anıtı Alanında, Koronavirüs (Covid-19) Salgını nedeniyle, az katılım ve sosyal mesafeli olarak gerçekleştirilen törende, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Saygı Duruşunda bulunulan tören, İstiklal Marşı’nın okunması ve Türk Bayraklarının göndere çekilmesiyle sona erdi.

İlçe Milli eğitim Müdürü Aksoy, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Covid-19 Pandemisi nedeniyle törenleri kısa ve dar kapsamda gerçekleştirmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Aksoy, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitesinde öğretmenlere hitaben yaptığı yazılı açıklamada ise şunları kaydetti:

AKSOY: EMEĞİNİZ TARTIŞILMAZ

“Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; ‘Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir, gençler de öğretmenlerin eseridir’. Değerli Meslektaşlarım; Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu mesleği yerine getirirken sergilemiş olduğunuz emek ise tartışmasız paha biçilemezdir. Dünyamızı sarsan Covid-19 sürecinde gerek uzaktan eğitim kanalıyla evlerinizde gerekse yüz yüze eğitim için okullarımızda geleceğimizin teminatı çocuklarımız için göstermiş olduğunuz gayret ve emeklerden dolayı sizlere teşekkürü bir borç bilirim. Bu vesileyle; kutsal görevlerinin bilinciyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada aynı şevk ve heyecanla vazifelerini yerine getireceklerine inandığımız tüm öğretmenlerimizin, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olan ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimize mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dilerim."
Bu sayfayı yazdır

24.11.2020 13:31:51

Bu haber 847 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (1)
26.11.2020 16:51:15
Fikret öz diyor ki;

Böyle bir günde devlet yekililerinden biri cıkıp ÖGRETMENLERE Bir hitapta bulunamazlarmıydi.ben ögretmen deyilim.Şu anda 5 kişi online
Toplam ziyaret : 59.969.532

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

GÜNÜMÜZ KUTLANDI AMA..!

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BİR YERE VARILMAZ !


Devamını oku »

12.1.2021 08:58:25 tarihinde yazıldı
728 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
KIRK YIL HATIRINA…


Devamını oku »

12.1.2021 09:09:21 tarihinde yazıldı
676 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
COVİD-19BESLENME ÖNERİLERİ


Devamını oku »

15.12.2020 14:10:45 tarihinde yazıldı
4440 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
NİMET NOCA, TUNALI HİLMİ İÇİN NELER YAZDI?


Devamını oku »

6.1.2021 14:15:13 tarihinde yazıldı
1450 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri