(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

RUHSATSIZ KAPATIYORMUŞ!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, bir maden şirketinin, ‘kaçak yapılaşmaya yönelik’ çalışmasının belediye tarafından durdurulduğu bildirildi.

İlçeye bağlı Kıyıcak Köyü Muhtarı Şükrü kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Roj Madencilik isimli firmanın, mahalle sınırları içindeki Yılmaz Madencilik Tesisleri çevresinde vatandaşlara ait arazilere de sarkan şekilde direk dikmek suretiyle ‘kaçak yapılaşmaya’ kalkıştığını söyledi.

Vatandaşlardan da gelen şikayet ve talepler doğrultusunda, durumu Ereğli Belediyesi’ne bildirdiklerini belirten Kılıç, şöyle dedi:

“Firma, hiç bir kurumdan yasal izinlerini almadan, vatandaşlara ait arazileri işgal etti. Kendilerine ait olmayan arazilerinde etrafını kapatıyorlar. Kaldı ki kendi arazilerini etrafını çevirmek içinde Belediyeden izin almaları gerekiyor. Vatandaşlarımızdan da gelen şikayetler doğrultusunda kaçak yapılaşmaya duyarsız kalamazdık. Ereğli Belediyesine gerekli şikayetleri yaptık. Belediye Zabıta ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de gerekli tespitleri yaparak inşaatı durdurdular. Yapılan değerlendirmenin ardından nihai karar verilecektir. Bizler bu izinsiz yapılan işlemlere gerekli cezanın verileceğine inanıyoruz.”

ERDEMİR DİKKATLİ OLMALI!

Roj Madencilik firmasının, Tersaneler Bölgesindeki eski Madenci Gemi Sanayi alanında da geçtiğimiz yıl yaptığı çalışma ile ‘Curuf Dağları’ yarattığını hatırlatan Kılıç, konuşla ilgili Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (Erdemir) bu tür firmalara karşı dikkatli olması önerisinde bulunurken,  Dünya devi, gözbebeğimiz Erdemir’imizin ruhsatsız iş yapan firmalara karşı malzeme verme konusunda biraz daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.
Bu sayfayı yazdır

15.9.2020 12:44:22

Bu haber 1043 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 9 kişi online
Toplam ziyaret : 58.380.740

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

TEK DİLEĞİM VAR..!

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
TRAFİK ÜZERİNE; SORUMSUZLAR!!!


Devamını oku »

22.9.2020 10:20:41 tarihinde yazıldı
573 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
SEROTONİN


Devamını oku »

23.9.2020 12:00:16 tarihinde yazıldı
470 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ORHANGAZİ CAMİSİ, AYASOFYA KİLİSESİ''MİYDİ?


Devamını oku »

1.9.2020 13:38:12 tarihinde yazıldı
4319 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri