(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

TARİHİ SINIFA TAŞIDI!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Burhan Yalçın, görev yaptığı okulda “Yöremizden Müzemize” isimli sergi oluşturduklarını bildirdi.

Yalçın, Hakimiyet muhabirine yaptığı açıklamada, uzun yıllar görev yaptığı ilçedeki Cumhuriyet Orta okulundan çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yalçın, bu yıl ilçedeki Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim Sanat Merkezine tayin olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

SINIFI MÜZEYE ÇEVİRDİ

“Öncelikle, ilçemize BİLSEM binasını ilçeye kazandıran Hayırsever Hayrettin Yavuz’a teşekkür ediyorum. Biz de, bu yapıyı ne kadar güzelleştirebiliriz, öğrencilerimize ne kadar faydalı olabiliriz? Noktasından hareketle, Okul idaresi ile birlikte bu düşünce içerisine girdik. Bundan önceki mesleki tecrübelerimizden de yararlanarak bir sınıf tasarımı yapmak istedik. Önce tasarımını planladık. Sosyal Bilgiler Dersimizde öncelikle nelere ihtiyacımız olabileceğini düşündük. Çocuklarımızın bölgemiz ve ülkemizdeki tarihi öğrenmelerini önemsedik. Devamında da dünyayı tanımalarını önemsedik. Yaklaşık 35 günlük süre içerisinde de yaptığımız düzenleme ile burada görünen oluşumlara yer verdik. Bu sınıfta teknolojinin serüvenini anlatmaya çalıştık. Teknolojinin geldiği noktayı hem görselde gösterip, hem de ona uygun bir müze tasarımı yapmaya çalıştık. Öğrencilerimiz, görselde gördüklerini, aynı zamanda sınıf içerisinde yaptığımız müzede de  teknolojinin serüvenini görebiliyorlar. Sınıfımızda hemen hemen her tür materyali bulundurmaya çalıştık. Bu materyalleri, geçen dönemlerde birlikte çalıştığımız öğrencilerimiz, çok değerli velilerimiz ve şahsım ile beraber temin ettik. Oluşturduğumuz etkinliğe de ‘Yöremizden Müzemize’ adını verdik. Osmanlı döneminden gelme çok sayıda para koleksiyonumuz bulunuyor. Tarihi fotoğraf makineleri, orak silah gibi iğneden ipliğe kadar burada oluşturduğumuz mini müzede sergiliyoruz.

ATATÜRK’ÜN FARKLI YÖNÜ…

Bir diğer bölümümüzde ise Atatürk’ümüzü tasarladık. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, öğrencilerimizle farklı bir boyutta oluşturmaya çalıştık. Atatürk’ümüzü, kitaplarda bilinmeyen özelliği ile tanıtmak istedik. Bu sayede çocuklarımızın ülkemizin kurucusu Atatürk ile bir özdeşim kurmasını sağladık. Güzel bir çalışma oldu. Ekip işe ile sağladığımız bu çalışmaya katkılarından dolayı Okul Müdürümüz Serkan Çakır’a, görev yaptığımız değerli arkadaşlara; en önemlisi de sevgili öğrencilerimize ve kıymetli velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

NELER YAPMIŞTI

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Burhan Yalçın, Cumhuriyet Ortaokulunda görev yaptığı yıllarda; “Yöremizden Müzemize”, “Sahipsiz Oyuncak, Oyuncaksız Çocuk  Kalmasın”, “Annen İçin İçinde Sevgi, Çevrende Ağaç Büyüt”, “Dünya Annemin Emeği ile Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Gel” , “Çanakkale Şehitlerimize Saygı 104. Yıla, 104 Ay ve Yıldız”, “Cumhuriyetimizin 96.Yılına 96 Bayrak” gibi etkinlikleri hayata geçirmişti.
Bu sayfayı yazdır

12.9.2020 14:50:45

Bu haber 705 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 6 kişi online
Toplam ziyaret : 58.380.091

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

TEK DİLEĞİM VAR..!

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
TRAFİK ÜZERİNE; SORUMSUZLAR!!!


Devamını oku »

22.9.2020 10:20:41 tarihinde yazıldı
560 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
SEROTONİN


Devamını oku »

23.9.2020 12:00:16 tarihinde yazıldı
457 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ORHANGAZİ CAMİSİ, AYASOFYA KİLİSESİ''MİYDİ?


Devamını oku »

1.9.2020 13:38:12 tarihinde yazıldı
4268 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri