(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BİSİKLET ÖLÜMLERİ SON BULSUN!!!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki Karadeniz Ereğli Doğa ve Bisiklet Gezginleri Derneğince (EDOBİS) 81 İl’de başlatılan “Bisiklet Ölümleri Son Bulsun” eylemine destek verildiği bildirildi.

EDOBİS Dernek Başkanı Yekta Lafçı, Ankara Bisiklet Dostları (Abidos) tarafından başlatılan ve 81 İl’de gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, ilçedeki bisikletçiler ve eşlerinden oluşan 50 kişilik grubun, doğa yürüyüşü gerçekleştirdiklerini söyledi.

Etkinliğe katılan aileler, Kayalıdere Şelaleri güzergahına gerçekleştirdikleri gezide günü gönüllerince eğlenerek geçirirken, aynı zamanda bölgedeki doğal güzellikleri de yerinde görmüş oldular.

ABİDOS’TAN AÇIKLAMA

Diğer yandan, Abidos, yaptığı yazılı açıklamada, trafikte ölümlü bisiklet çarpmalarını sonlandıracak önlemlerin en kısa sürede alınmasını, alınacak önlemler için işbirliği yapmak üzere seslerini Ulusal ve bölgesel karar vericilere duyurmak istediklerini belirterek, şunları kaydetti: “Son dönemlerde oldukça artan bisikletliye çarparak ölümüne sebebiyet verilmesi, başta bisikletlilerin ailesi ve yakın çevresi olmak üzere herkesi derinden üzdüğü görülmektedir. Bunların çoğunluğu araç sürücülerinin hatalı kullanımı (aşırı hız, dikkatsizlik, son dönemlerde alkollü araç kullanımı vb.) ve diğer taraftan altyapı eksikliği ve mevzuatın yeterli olmamasından kaynaklanmaktadır. Artan bisikletli ölümlerine ‘Dur’ demek, güvenli bisiklet kullanımı önlemlerinin alınması için dikkat çekmek istiyoruz. Bisiklet de bir trafik aracıdır: İnsan gücü ile gittiği için ucuz, sağlıklı ve sürdürülebilirdir. 2918 Nolu Karayolları Trafik Kanununa göre; bisikletliler varsa bisiklet yolunu, yoksa araç yolunun en sağ şeridini kullanırlar ve geçiş önceliğine sahiptirler.”
Bu sayfayı yazdır

2.8.2020 17:19:34

Bu haber 2073 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 6 kişi online
Toplam ziyaret : 70.372.108

Başlangıç Tarihi Bitiş TarihiKABIZLIĞIN ÖNEMLI BIR NEDENI: ANISMUS


Devamını oku »

10.1.2023 13:01:29 tarihinde yazıldı
945 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
SEÇİMLERDE SONA DOĞRU!..


Devamını oku »

28.3.2023 10:19:50 tarihinde yazıldı
83 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
ONLAR BAŞA TAC İMİŞ…


Devamını oku »

25.3.2023 12:38:09 tarihinde yazıldı
154 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
1135 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ALAPLI-BÜYÜK TEKKE KÖYÜNDE, HIRİSTİYAN AZİZİ VE İSLAM SEYİDİ Mİ YATMAKTADIR?


Devamını oku »

27.10.2022 11:53:34 tarihinde yazıldı
876 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri