(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

SAMİMİ DAVRANIYORUZ!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye tarafından, ilçede kurulu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’na (Erdemir) açılan müeyyidelerde, mahkemenin ‘Yürütmeyi Durdurma Kararı Verdiğini” söyledi.

Posbıyık, Belediye Meclisi Temmuz Ayı 2. Oturumunda yaptığı gündem dışı konuşmada, Bu uygulamanın ‘normal olduğunu’ belediyenin açtığı davada haklı olduğunu ve adalete güvendiklerini savundu.

Erdemir’e karşı samimi davrandıklarını ve davranmaya da devam edeceklerini belirten Posbıyık, şunları kaydetti:

“Ama onlar 5 sene evvelki dönem var zannediyorlar. ‘Ereğli halkının demokratik haklarını geçmişte olduğu gibi Belediye aramaz’ zannediyorlar. Gelişigüzel, yasal olmayan işlere girişiyorlar. Daha evvelki mecliste de söylemiştim. Toker bey beni davet etti İstanbul’a, bir restoranda bir araya geldik. 3’üncü şahıs da vardı yanımızda çok samimi görüşmelerimiz oldu. ‘Yerden göğe kadar haklısın’ dedi. ‘Söz veriyorum, 2 günde bu işleri çözeceğim’ dedi. Biz de, inandık, güvendik ama bizi yanılttı. Aradan aylar geçmesine rağmen, hiçbir cevap alamadık. Şimdi bir kez daha OYAK’a çağrı yapıyorum. OYAK’ın beni şu anda izlediğini biliyorum. Benim tüm meclislerimi izliyor, videoya alıyor. Şehir dışına çıktığımda hangi şehre gittiğimi biliyor, hangi otelde kaldığımı tespit ediyorlar. Allah razı olsun, beni çok sevdikleri için tahmin ediyorum, beni her yerde takip ediyorlar.”

74. YAŞINI KUTLADILAR

Diğer yandan, Belediye Meclis üyeleri, Posbıyık’a sürpriz yaş günü kutlaması gerçekleştirdi.

Meclis toplantısından sonra Başkan Posbıyık’ı Marina kafeye çay içmeye davet eden CHP Grubu ve AK Parti grubu meclis üyeleri, doğum günü pastasıyla Başkan Posbıyık’a sürpriz yaptılar. Başkan Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık’ın da katıldığı kutlamada, Belediye Meclis Üyeleri Başkan Posbıyık’a sağlıklı, uzun ömür dilediler.

2 Temmuz 1946 doğumlu olduğu bilinen Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık da, Meclis üyelerinin sürprizine teşekkür ederek, “Sizlerle Ereğli’ye kalıcı hizmetler yapacağız” dedi.

 

 
Bu sayfayı yazdır

2.7.2020 19:58:39

Bu haber 1058 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 14 kişi online
Toplam ziyaret : 57.640.738

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

O İŞ BİZDE..!

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KDZ. EREĞLİ''YE KAMPÜS; ÇUFALLI''NIN TAVRI..!


Devamını oku »

4.8.2020 12:36:06 tarihinde yazıldı
775 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
KALDI 15 HAFTA


Devamını oku »

18.2.2020 17:08:48 tarihinde yazıldı
24450 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ORHAN GAZİ CAMİİ ADI HAKKINDA...


Devamını oku »

4.8.2020 13:29:41 tarihinde yazıldı
1229 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri