(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

EYLEMLERE BAŞLADILAR

ZONGULDAK

Hükümet kanadının İşçilerin Kıdem Tazminatını kaldırmaya yönelik adımlarına işçi sendikalarından tepkiler devam ediyor.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (TÜRK-İŞ), Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi düzenlemesi kapsamında kıdem tazminatına yönelik olarak gündeme getirilen değişikliğe karşı ilk eylemini ülke genelinde olduğu gibi Zonguldak’ta da gerçekleştirdi.

Türk-İş’e bağlı sendikaların Madenci Anıtı önünde gerçekleştirdiği eşlemde, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil Türk-İş’in “Kıdem Tazminatıma Dokunma” açıklama metnini okudu. Yazılı açıklamada, Kıdem Tazminatının kaldırılmasına yönelik endişeler dile getirilirken, kıdem tazminatının, Türkiye işçi sınıfının ve Türk-İş’in ‘Kırmızı Çizgisi’ olduğun bir kez daha vurgulanırken, özetle şöyle denildi:

“Kıdem tazminatı koşulları ve çerçevesi kanunla çizilmiş, uzun yıllardan beri fiilen var olan temel bir müessesedir. Türk-İş, kıdem tazminatına ilişkin olarak yıllardan beri süregelen görüşünü bugün de muhafaza etmektedir. Türk-İş Genel Kurullarında oybirliğiyle alınan kararımız herkes tarafından bilinmektedir. Alınan kararın arkasındayız. Kıdem tazminatı, Türkiye işçi sınıfının ve Türk-İş’in kırmızıçizgisidir.”

Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, şube yöneticileri ve iş yeri temsilcilerinin yanı sıra, GMİS Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, genel yönetim kurulu üyeleri, GMİS’e bağlı sendikaların şube başkan ve yöneticileri katıldı.
Bu sayfayı yazdır

29.6.2020 18:47:53

Bu haber 979 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 7 kişi online
Toplam ziyaret : 59.320.402

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

BİR DAHA GELMEM!..

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
ESNAFIN “GİDER” SORUNU!


Devamını oku »

24.11.2020 10:25:28 tarihinde yazıldı
1156 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
KIRMIZI MUCİZE: KUDRET NARI


Devamını oku »

19.11.2020 13:40:53 tarihinde yazıldı
2101 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
TUNALI HİLMİ''NİN VEFATI...


Devamını oku »

27.11.2020 17:44:45 tarihinde yazıldı
1304 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri