(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

HEDEF (Mİ) GÖSTERİLİYOR!

EREĞLİ

Ereğli’de yaklaşık 2 yıldır devam eden İlçe Milli Eğitim Müdürü boşluğunun, ilçe üzerinde etkili olmaya çalışan AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın tavırlarından kaynaklandığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz’ın, AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı, olması nedeniyle istifa etmesi, tekrar görevine dönmesinden kısa süre sonra da emekliliğini istemesi üzerine İlçe Milli eğitim Şube Müdürü İsmail Aksoy, bu göreve vekaleten atanmıştı.

Aksay’ın yaklaşık 2 yıldır sürdürdüğü görev süresince, başta AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır başta olmak üzere, yereldeki bazı çevreler Aksoy’en asaletinin gelmesi için çaba gösteriyor, atanmasını bekliyordu.

UÇAR’IN GİZLİ OYUNU!

Bu arada, parti içinde belirli konularda Çakır ile ‘çekiştikleri’ öğrenilen Milletvekili Uçar’ın ise bu isteğe karşı ‘oyunu bozucu’ çalışmalar yaptığı ileri sürüldü.

Öncelikle Aksoy’un asaletinin gelişini engelleyen ismim olduğu ileri sürülen Uçar’ın, Aksoy’un 'rotasyon' tayininin İzmir’in Çiğli İlçesine çıkmasını da amacına ulaştığı yorumlarına neden oldu.

UÇAR’IN GİZLİ İSİMLERİ!

Milletvekili Uçar’ın bu tavır ve tutumları, parti içinde tepkileri arttırırken, yine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yerelde bazı isimlerin de önünü kesme girişimlerinde bulunduğu belirtiliyor.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın, Karadeniz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne istediği isimler arasında ise Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök, Bolu’nun Kıbrıscık İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Atmaca ile yine Bolu’nun Mengen İlçe Milli eğitim Müdürü Salih Celepci’yi düşündüğü ileri sürülüyor. Bunlara ilaveten soyadı Danışmaz olan bir isim üzerinde de durduğu iddialar arasında.

TEPKİLER BÜYÜYOR

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın, henüz gündemden düşmeyen; Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın Endüstri Bölgesi kapsamına alınması durumunda, buradan Ereğli ve Gülüç Belediyelerine çeşitli vergilerle sağlanan payın, Zonguldak’ta oluşturulacak bir havuza aktarılması girişimlerine gösterilen tepkilere bir yenisi de böyle eklenmiş oldu.

Milli eğitim camiasında da rahatsızlık yaratan Uçar’ın bu tavrının, “Karadeniz Ereğli’yi düşünmemezlik” olarak değerlendiriliyor.

AÇIKLAMA BEKLENİYOR!

Öte yandan, gerek Erdemir ile ilgili konuda, gerekse Milli Eğitim’de yaşanan gelişmelerde iddiaların hedefi olan AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın Ereğli’ye gelerek kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor.
Bu sayfayı yazdır

27.6.2020 17:16:39

Bu haber 1624 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (3)
28.06.2020 10:35:45
Mustafa diyor ki;

Ne Hamdi uçar'mış ya.Bu kadar işleri tek başına yapıyor. Diğer vekiller ne yapıyor. Algı güzel
28.06.2020 03:24:33
Öğretmen diyor ki;

Ereğliye Salih Celepci yakışır, Hamdi Uçarın yapacağı en iyi iyilik bu olur....
27.06.2020 22:36:42
ASIM CAKIR diyor ki;

EREGLIYI EREGLIDEKI SIYASILER IDARE EDEMIYORLARMIKI HAMDI UCAK YOLUNU BILMEDIGI EREGLI ILE ILGILI AHKAM KESIYOR KENDI KOYUNUN ISLERI ILE ILGILENSIN EREGLININ SIYASILERI VAR HAMDI EFENDIYE EREGLIDEN IS CIKMAZ BOSUNA UGRASIYOR AYRICA ERDEMIR YONETICILERIDE COK GUZEL ADAM KULLANIRLAR KENDISINE TAVSIYEM UYANIK OLMASINI ONERIRIM EREGLILILER HAMDIBEY GIBI COK SIYASETCIYI TUS ETMISTIR EDECEKTIRDE HABERI OLSUNŞu anda 24 kişi online
Toplam ziyaret : 59.320.095

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

BİR DAHA GELMEM!..

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
ESNAFIN “GİDER” SORUNU!


Devamını oku »

24.11.2020 10:25:28 tarihinde yazıldı
1152 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
KIRMIZI MUCİZE: KUDRET NARI


Devamını oku »

19.11.2020 13:40:53 tarihinde yazıldı
2097 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
TUNALI HİLMİ''NİN VEFATI...


Devamını oku »

27.11.2020 17:44:45 tarihinde yazıldı
1300 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri