(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ESNAFA KİRA DESTEĞİ

ALAPLI

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Belediye Başkanı Nuri Tekin, 10 Mart itibarıyla ülkede ve bölgemizde etkisin isürdüren Koronavirüs Salgını (Covid-19) süresince mağdur oldukları gerekçesiyle, belediye kiracısı esnaflardan 3 ay süre ile kira almayacağını duyurdu.

Belediye basın bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre Başkan Tekin, Alaplı Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muharrem Gelgeç ve yönetim kurulu üyelerinin kendisini ziyaretinde yaptığı konuşmada, pandemi süresince her zaman esnafın yanında olduklarını belirtti.

Bu süreçte esnafın dağduriyetini gördükleri nedeniyle böyle bir karar aldıklarını anlatan Tekin, şunları kaydetti:

“Koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla İçişleri Bakanlığı bazı işyerlerinin faaliyetlerini geçici süre durdurmuştu. Alınan tedbirler gereği faaliyetleri durdurulan işyerlerinin yanı sıra Koronavirüs tehlikesi nedeniyle bazı işyerleri de bu durumdan ekonomik olarak olumsuz etkilendi. Bu süreçte belediyemizin kiracıları da aynı sıkıntıları yaşadı. Belediye encümeninden aldığımız kararla Yeni tip Covid-19 tedbirleri kapsamında pandemi sürecinde faaliyetlerini durduran belediye mülklerinde kiracı olan 40 esnafımızdan 3 ay kira almayacağız. Belediye olarak pandemi süresince her zaman esnaflarımızın yanlarında olduk. Normalleşme süreciyle birlikte belirlenen kurallara uyarak işlerine devam eden esnaflarımızın en kısa sürede zor günleri atlatmasını temenni ediyoruz.”

Kooperatif Başkanı Gelgeç de, söz konusu kararın resmi gazetede yayınlandığını hatırlatarak, Belediye Başkanı Nuri tekin’e teşekkür etti.
Bu sayfayı yazdır

26.6.2020 17:08:43

Bu haber 726 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 4 kişi online
Toplam ziyaret : 59.319.935

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

BİR DAHA GELMEM!..

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
ESNAFIN “GİDER” SORUNU!


Devamını oku »

24.11.2020 10:25:28 tarihinde yazıldı
1151 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
KIRMIZI MUCİZE: KUDRET NARI


Devamını oku »

19.11.2020 13:40:53 tarihinde yazıldı
2096 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
TUNALI HİLMİ''NİN VEFATI...


Devamını oku »

27.11.2020 17:44:45 tarihinde yazıldı
1299 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri