(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ADLİYE DE NORMALLEŞTİ!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki Adliye Sarayı’nda hizmet uygulamasında normale dönüşün başladığı bildirildi.

Adliyeden gönderilen açıklamada, ülke genelinde Koronavirüs salgını sonrası girilen yeniden normalleşme süreci ile birlikte Adliye hizmetlerinin de 1 Haziran’dan itibaren başladığı belirtildi.

Bu kapsamda bir dizi önlemlerin alındığı anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Adliye girişinden itibaren uyulması gereken kurallarla ilgili olarak çalışmalar. Çeşitli uyarı yazıları gerekli yerlere asılan Adliye’ye gelen vatandaşlar ve görevliler sosyal mesafe kurallarına uyarak girişlerini gerçekleştiriyorlar. Vatandaşlar Adliyede görevli polis memurları tarafından ateş ölçer ile ateşleri ölçüldükten sonra gidecekleri bölümlere yönlendiriliyorlar. Özellikle Hukuk ve Ceza Mahkemeleri Ön Bürolarına Adliye dışından ulaşma imkanının sağlanması ile bina içerisindeki yoğunluğun azaltılması hedefleniyor. Adliye içerisinde muhtelif yerlerde; zeminde, mahkeme salonlarında, asansörlerde ve oturma gruplarında sosyal mesafe kuralları ile ilgili uyarılar gerekli yerlere asıldı.

Mahkeme ön büroları başta olmak üzere çalışan personeller, maske ve yüz siperliği ile çalışmalarına devam ediyor. Adliye girişinden itibaren mahkeme salonları, İcra müdürlükleri ve diğer bölümlere dezenfektan yerleştirildi. Özellikle vatandaşlarımızın mahkemeler ön bürodaki birçok işlemini Adliye içerisine girmeden de yapmalarını sağlamak adına gerekli düzenlemeyi yaptık. Zorlu sürecin yaşandığı bu günlerde vatandaşlarımızın da gerekli kurallara uyarak işlemlerini yapmalarını istiyoruz.”
Bu sayfayı yazdır

2.6.2020 17:04:32

Bu haber 1287 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 21 kişi online
Toplam ziyaret : 57.043.838

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

“GEF” NE KADAR İDDİALI?!

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
MİLLETVEKİLİ UÇAR''IN MAHARETLERİ!


Devamını oku »

30.6.2020 10:29:56 tarihinde yazıldı
731 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
KALDI 15 HAFTA


Devamını oku »

18.2.2020 17:08:48 tarihinde yazıldı
20605 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
MERSİN DEDE NEREDE?


Devamını oku »

24.5.2020 12:26:26 tarihinde yazıldı
9681 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri