(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

UYGULAMANIN İLK GÜNÜNDE...

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Coronavürüs Salgını nedeniyle pazaryerlerindeki düzenlemelerden esnaf da vatandaş da memnuniyetini dile getirdiler.

İçişleri Bakanlığı talimatı ve İlçe Kaymakamlığı Hıfzissıhha kararıyla merkez pazaryerinin kapatılarak Müftü mahallesindeki “Cumartesi Pazarı” olarak isimlendirilen mevkide ilk uygulamaya bugün baylandı.

Alınan kararlar çerçevesinde, satış tezgahları arasındaki 3 metre mesafenin korunduğu gözlenen pazaryerinde, müşteri azlığı ise dikkat çekti.

Pazar esnaflarından Yusuf Özduman, Hakimiyet Muhabirine yaptığı açıklamada, uygulamanın daha mantıklı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Merkez Pazaryerindeki alanda 3 metre mesafenin korunması pek mümkün olamıyordu. Burada ise esnaf arkadaşlarımız, alınan yasa gereği 3 metre mesafeye uyuyorlar. Tabu burası bugün iyi olur ancak Pazartesi günü sıkıntı olacağını düşünüyorum. İnsanlarımız buradaki pazara gelmezler. Zaten işler de biraz sıkıntılı. Sokağa çıkan insanlar endişe içerisinde çıkıyor. Bunun dışında uygulamadan memnunuz, olması gerekeni yapıyorlar. Çünkü 3 metre mesafe korunmazsa sıkıntı daha da fazla olacaktır. İşlerimiz ise eskiye oranla yüzde 50 sıkıntılı. Türkiye için İnşallah hayırlısı olur.”

Alışverişe gelen vatandaşlar da, alınan uygulama ve önlemlerden memnun olduklarını belirterek, “şu an her şey iyi” dedi.
Bu sayfayı yazdır

4.4.2020 13:09:12

Bu haber 2124 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 22 kişi online
Toplam ziyaret : 56.433.573

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DEĞERMİYDİ?


Devamını oku »

12.4.2020 18:42:42 tarihinde yazıldı
4928 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
KALDI 15 HAFTA


Devamını oku »

18.2.2020 17:08:48 tarihinde yazıldı
15085 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
MERSİN DEDE NEREDE?


Devamını oku »

24.5.2020 12:26:26 tarihinde yazıldı
1129 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri