(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

POLİS ' OLMAZ' DEDİ!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Şube Başkanı Yusuf Arslan, “üstünde Şehitlerimize saygımızı ifade etmek için bugün alandaydık. Buna bile müsaade edilmedi. Devletin hiçbir kurumu ile askerimizle karşı karşıya olmak gibi bir durumumuz yok” dedi.

ADD Genel Merkezince, İdlip Şehitlerini anmak amacıyla 81 İl’de eş zamanlı gerçekleştirilmesi kararı gereğince, ADD Ereğli Şubesi üyeleri önderliğindeki kalabalık, önceden duyurulu şekilde Devrim Bulvarı’ndaki Atatürk Anıtı Alanına girmek istediler.

Ancak, polis tarafından Anıt alanına girişlerine izin verilmeyen kalabalık, Anıt’a bırakmayı planladıkları karanfilleri ile İnönü Parkı’ndaki Şehitler Abidesi çevresine koydular.

Polise karşı direnç göstermeyen ADD’liler, buradan ayrılarak Dernek binasına geçtiler.

ADD Genel Yönetim Saymanı ve Batı Karadeniz Bölgesi sorumlusu Semih Özkök, dernek binasında yaptığı açıklamada, “Kanunun 34. Maddesi gayet açıktır. Silahsız ve saldırısız gösteri herkesin hakkı ve ödevidir. Bir yurtta yaşamanın belirli bedelleri ve ödevleri vardır. Bu bedeller ve ödevler yerine getirilecektir” dedi.

ADD Şube Başkanı Arslan da, gerçekleştirecekleri etkinliğe palisin izin vermediğine dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Biz, adı üstünde Şehitlerimize saygımızı ifade etmek için bugün alandaydık. Buna bile müsaade edilmedi. Devletin hiçbir kurumu ile askerimizle karşı karşıya olmak gibi bir durumumuz yok. Saygıyı saygısızlığa çevirmek gibi bir durumumuz yok. Biz Vatan için canlarını seve seve feda eden yurttaşlarımızın, askerlerimizin polisimizin dün olduğu gibi bugün de arkasındayız. Ama savunduğumuz tek bir şey var. Yurtta barış Dünyada barış. Bunu savunmak zorundayız. Evlatlarımız boşu boşuna belki şehit olmuyorlar. Az önce orada annelerin feryadını duydunuz. Biz hepimiz inanın feryat etmek istiyoruz. Ama maalesef yürümemize bile engel oldular. Sadece burada ki bütün arkadaşlarıma yürekli arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”
Bu sayfayı yazdır

5.3.2020 14:49:11

Bu haber 3277 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (1)
05.03.2020 18:47:34
ASIM CAKIR diyor ki;

yazıklar olsun sehıtlerımızı anmak TURKLUGUNUZUN kanıdırŞu anda 25 kişi online
Toplam ziyaret : 57.127.838

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

PANDEMİDEN SONRA NİHAYET!

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KENT MEYDANINA VARIM, SATIŞLARA KARŞIYIM!


Devamını oku »

7.7.2020 10:55:10 tarihinde yazıldı
551 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
KALDI 15 HAFTA


Devamını oku »

18.2.2020 17:08:48 tarihinde yazıldı
21639 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
MERSİN DEDE NEREDE?


Devamını oku »

24.5.2020 12:26:26 tarihinde yazıldı
11335 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri