(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ, DEMOKRASİMİZ İÇİN HAYATİ ÖNEMDEDİR...

Karadeniz Ereğli Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, basın emekçilerinin,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Karadeniz Ereğli Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamasında, kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, doğru bilgilendirilmesi ve vatandaşlarımızın haber alma hakkının korunmasının, demokrasimizin işlerliği açısından hayati bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Çakır açıklamasında şunları kaydetti: "Türk basını, ne yazık ki demokrasimizin kesintiye uğradığı, hak ve özgürlüklerin askıya alındığı vesayet dönemlerine çok ciddi baskılara ve mağduriyetlere uğramıştır. Son 17 yılda ülkemiz genelinde hayata geçirilen reformlar, Türk basınının zenginleşmesine, çeşitlenmesine, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur.

HUKUKİ DÜZENLEMELER KADAR MESLEK AHLAKI DA ÖNEMLİ

Güçlü bir basın faaliyeti için kamu gücünün yaratacağı hukuki zemin kadar bizzat basın çalışanlarının meslek ilkelerini sahiplenmesi ve uygulamasının da hayati öneme sahip olduğunu vurgulayan Çakır, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Medyanın bağımsızlığını en iyi biçimde sağlama hususunda, hukuki düzenlemeler kadar, basın mensuplarının meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uymaları da önem taşımaktadır. Medyamızın, meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme görevini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum.

Kentimizin sorunlarının gündeme taşınması için yoğun ve yorucu bir mesai harcayan yerel basın çalışanlarımız başta olmak üzere tüm basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”

DESTEĞE DEVAM EDECEĞİZ

Çakır açıklaması şu ifadelerle tamamladı:

Siyasi misyonumuz ve sorumluluklarımızın yanı sıra, bir süredir gazete imtiyaz sahibi olarak da özelde yerel basınımızın ve medya sektörünün sorunlarını daha yakından görme imkânımız oluyor. Bu sorunların çözüme kavuşması, hafifletilmesi açısından üzerimize düşen sorumlulukları elimizden geldiği ölçüde sergilemeyi bir görev olarak algılayarak, desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”
Bu sayfayı yazdır

10.1.2020 16:21:30

Bu haber 261 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (1)
10.01.2020 21:44:51
ASIM CAKIR diyor ki;

BASIN OZGURLUGU KADAR TARAFSIZ VE MIDEDEN BAGLI OLMAYAN BASIN ULKEMIZE COK LAZIM EN KISA ZAMANDA BASINDA HUKUMRAN OLANLARIN BU KONUDA DUSUNMELERI DILEGIMDIRŞu anda 20 kişi online
Toplam ziyaret : 56.466.480

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DEĞERMİYDİ?


Devamını oku »

12.4.2020 18:42:42 tarihinde yazıldı
5119 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
KALDI 15 HAFTA


Devamını oku »

18.2.2020 17:08:48 tarihinde yazıldı
15266 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
MERSİN DEDE NEREDE?


Devamını oku »

24.5.2020 12:26:26 tarihinde yazıldı
1358 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri