(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BİR HAFTA GEZİLEBİLECEK...

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, “5. Erdemir Çelik ve Yaşam Heykel Sergisi” açılışı gerçekleştirildi.

İlçede kurulu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Genel Müdürü Salim Cem Oral, Erdemir Kültür Merkezindeki serginin açılışında yaptığı konuşmada, “Çeliği Sanatla Buluşturan Eserler” sloganı ile açılan sergide, çeşitli üniversitelerin heykel bölümünde eğitim alan öğrencilerin, Erdemir çeliğinden ürettikleri ödüllü ürünlerin sergilendiğini belirtti.

Bu yılki eserlerde “Çocuk ve Çocukluk” temasının işlendiğini anlatan Oral,şöyle dedi:

“Ana faaliyet alanımız olan çelik üretiminin yanı sıra topluma değer katacağımız her alanda lider olmayı, kurumsal sosyal sorumluluk olarak görüyoruz. Bu yıl ‘çocuk ve çocukluk’ teması ile gerçekleştirilen yarışmaya 15 üniversiteden 104 öğrencinin katıldığı, ödül alan eserlerin sergilendiği sergimize katkıda bulunan Mimar Sinan Üniversitesine, seçici kurulumuza ve emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve Oral’ın açılış kurdelesini kestiği sergide, Ordu Yardımlaşma Kurumu Grup Kurumsal İletişim Müdürü Ayper Topçu, sergilenen eserlerle ilgili bilgiler aktardı.

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Soner Yavuz, Zonguldak Baro Başkanı Özel Eroğlu, Ereğli Liman Başkanı Nevzat Direk, bazı Erdemir üst düzey yetkililerinin de katıldığı açılışta davetlilere yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu.

Yarışmada ödüle layık görülen ve yüzde 80’i çelikten üretilen 15 eserin yer aldığı Sergi, 7 Aralık’a kadar gezilebilecek.
Bu sayfayı yazdır

30.11.2019 12:33:57

Bu haber 670 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 22 kişi online
Toplam ziyaret : 58.358.555

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

TEK DİLEĞİM VAR..!

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
TRAFİK ÜZERİNE; SORUMSUZLAR!!!


Devamını oku »

22.9.2020 10:20:41 tarihinde yazıldı
263 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
İNCİRLER OLANA KADAR…


Devamını oku »

15.9.2020 10:53:41 tarihinde yazıldı
1218 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ORHANGAZİ CAMİSİ, AYASOFYA KİLİSESİ''MİYDİ?


Devamını oku »

1.9.2020 13:38:12 tarihinde yazıldı
3853 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri