(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

“HAYAL” DEĞİL “GERÇEK”!

ANKARA

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Hükümetin “Yerli ve Milli Gemi Üretemine” yönelmesi gerektiğini bildirdi.

Demirtaş, TBMM’deki Plan Bütçe Görüşmelerinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a, Zonguldak’ın sorunlarını anlattığı konuşmasında, tersaneleri canlandırma çağrısında bulunduğunu bildirdi.

Hükümetin “Yerli Otomobil Üretimi” söylemlerini “Hayal ve seçim yatırımı” olarak nitelendiren Demirtaş, şunları kaydetti:

“Her seçim öncesi ortaya attığınız yerli otomobil hikayeniz var. Bana göre bu boş bir hayal ve sadece seçim yatırımı. Bu koşullarda bunu gerçekleştirme imkanınız da mümkün değil. Ancak yerli ve Milli bir otomobil yapamasak bile benim size bir önerim var: Yerli ve milli gemiler üretebiliriz. Boş verin böyle boş hayallerle uğraşmayı da gerçeklerle yüzleşelim. Karadeniz  Ereğli’de Türkiye’nin en büyük 3’üncü tersaneler bölgesi. Buraya destek verelim ve Ereğli tersanelerini canlandıralım, Ereğlili de size müteşekkir kalsın. Tersanecilik, işsizliği sünger gibi emen emek yüksek bir sektördür. Ereğli’den İngiltere’ye, Hollanda’ya, Almanya’ya gemi ihraç edilmiştir. Bir dönem 7 bin kişinin istihdam ettiği bu tersanelerde şu anda çalışan sayısı maalesef 500’e düştü. Burası on yıldır atıl durumda bekletiliyor.”

DEMİRTAŞ’IN “FİLYOS” İDDİASI!

Konuşmasında, Zonguldak’ta işsizliğin yüksek rakamlara ulaştığını, kentin göç verdiğini de anlatan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Bunun önüne geçilebilmesi için Zonguldak7ın Teşvikli İller’ kapsamına alınmasını önerdi.

Filyos Projesine ilişkin görüşlerini de aktaran CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, şöyle dedi:

“Yapımı yılan hikâyesine dönen Filyos Projesi. Bu limanın altyapı işleri de bitmek üzere, buna verdiğiniz desteklerden dolayı da öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum ancak şöyle bir durum gerçekleşti: Hiçbir ihale, hiçbir duyuru yapılmadan, Zonguldak ekonomisi için son derece önemli olan Filyos Projesini hiçbir Zonguldaklının haberi ve bilgisi dahi olmadan neden Tosyalı Holdinge verdiniz? Burayı hangi yöntemle, kaç yıllığına, ne kadar bedel karşılığında bu holdinge verdiniz? Bunları Zonguldak kamuoyu merak ediyor, Acaba, Filyos Projesi, Tosyalı Holdinge peşkeş mi çekildi?”
Bu sayfayı yazdır

28.11.2019 13:31:26

Bu haber 594 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (1)
29.11.2019 09:27:44
davut diyor ki;

yerli ve milli üretimler için önce insanın kendisinin yerli ve milli olması gerekli....
Şu anda 16 kişi online
Toplam ziyaret : 58.358.442

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

TEK DİLEĞİM VAR..!

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
TRAFİK ÜZERİNE; SORUMSUZLAR!!!


Devamını oku »

22.9.2020 10:20:41 tarihinde yazıldı
262 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
İNCİRLER OLANA KADAR…


Devamını oku »

15.9.2020 10:53:41 tarihinde yazıldı
1217 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ORHANGAZİ CAMİSİ, AYASOFYA KİLİSESİ''MİYDİ?


Devamını oku »

1.9.2020 13:38:12 tarihinde yazıldı
3852 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri