(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ODESSA’YA ÖNEMLİ GEZİ

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş, Vali Erdoğan Bektaş Başkanlığındaki heyetin Ukrayna’nın Odessa Kentine gerçekleştirdiği ziyareti değerlendirdi.

Ereğli TSO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre Keleş, 3-6 Kasım tarihlerini kapsayan ziyaret süresinde Zonguldak heyetinin ziyaretin ilk günü bir dizi temaslarda bulunduğunu, Odessa TSO ile  Ereğli TSO’nun ‘Kardeş Oda Protokolü’ imzaladığını belirtti.

Gezinin ikinci gününde Kherson’da Kherson Valiliği Toplantı Salonunda Kherson Valisi Husyev Yuriy Veniaminoryc, Kherson Belediye Başkanı Mykolanko Volodymyr Vasilyolch ve Kherson TSO Başkanı Viktorya Volodmiriva ev sahipliğinde, yapılan  toplantılar sonucu Ticari İlişkilerini güçlendirmek adına  protokol imzalandığını anlatan Keleş, şunları kaydetti:

“Gerçekleştirilen Toplantıda Karadeniz Ereğli’nin Zonguldak’ın en büyük yerleşkesi, ekonomik olarak Ülkemizin en önemli kuruluşlarını barındırması ile Türkiye’nin Lokomotif Sanayi Şehirlerinden biri,  Ereğli Demir Çelik Fabrikaları, çeşitli sanayi kuruluşları ve tersaneleri ile adından oldukça söz ettirmiş bir kent olduğunu vurguladım. Toplantı’nın devamında heyette yer alan İş İnsanları kendilerini ve firmalarını tanıtarak sektörleri hakkında geniş bilgiler verdiler. Çeşitli iş anlaşmalarının da imzalandığı toplantılar sonrasında taraflar, karşılıklı olarak bir birlerine kentlerine özgü çeşitli hediyeler takdim ettiler.

İki Ülke arasındaki ticaret hacminin artması için var gücümüzle çalışmalıyız. Karşılıklı Feribot seferleri koyarak Turizm ve Ticareti geliştirmek her iki ülke açısından da son derece önem arz ediyor. Kherson şehrinden Buğday yüklü gemiler Ereğli’ye gelmeye başladı. Bu durum ticaret için önemli bir adımdır.”

Kentin tarihi ve turistik yerlerinin de gezildiği 3 günlük ziyaretteki heyette; Vali Bektaş’ın yanı sıra Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, , Zonguldak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Devrek TSO Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, BAKKA Genel Sekreteri Muhammet Ali Oflaz Karadeniz Ereğli’deki Sude Denizcilik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Ünlüer ile bazı iş insanları yer aldı.
Bu sayfayı yazdır

6.11.2019 10:02:05

Bu haber 482 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 10 kişi online
Toplam ziyaret : 56.432.703

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DEĞERMİYDİ?


Devamını oku »

12.4.2020 18:42:42 tarihinde yazıldı
4926 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
KALDI 15 HAFTA


Devamını oku »

18.2.2020 17:08:48 tarihinde yazıldı
15085 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
MERSİN DEDE NEREDE?


Devamını oku »

24.5.2020 12:26:26 tarihinde yazıldı
1129 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri