(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ALİ'NİN YERİ KIŞA HAZIR!

Ereğli

Ereğli-Zonguldak Karayolu Soğanlı Suyu mevkisindeki “Ali’nin Yeri” piknik ve etkinlik alanında, yeni dönem hazırlıkları da tamamlandı.

Piknik Alanı Sahibi Ali Ertuğrul, yıllardır çalışıp, Emekli olduğu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nı (Erdemir) örnek aldığını belirterek,  “Erdemir nasıl ISO 9000 kaliteyi yakaladıysa, bende o ahlakla işimi geliştirmeye çalışıyorum” dedi.

İşyerinin hayata geçişinden günümüze gelişmeleri anlatan Ali’nin Yeri Sahibi Ali Ertuğrul, şunları kaydetti:

ALLAH’A ŞÜKÜR 20 YIL OLDU!

“1999 yılında Ereğli demir ve Çelik Fabrikaları’ndan (Erdemir) emekli oldum. Geçmiş hayatımda ticaretle uğraşmıştım ama emekli olunca sıkıldım ve buradaki arsayı satın aldım. Biraz da babadan hissemiz vardı. Tel örgü ile çevirdik. 1999 yılında bismillah dedik ama 2000 yılında faaliyetimiz başladı. Bilmediğim bir işe giriş yaptım, Erdemir’de iyi kötü bir idareciliğim vardı ama sektör farklıydı. Müşteriler gelmeye başladığında, bana neyi soruyorlarsa onu temin ederek, iş kendini göstermiş oldu. Ufak tefek gelişmeler ile iş neyi gösteriyorsa onu yaptık. Allah’a şükür 20 yıl oldu. Her şeyden önce alkolü hiç sokmadım buraya, kendime göre bir huzurum var. Bu iş yeri sayesinde hiç göremeyeceğim arkadaşlarımı gördüm. Ya su doldurmaya geliyorlar, yada yemek yemeye geliyorlar. Şehirde gezmiş olsam, burada bu şekilde görmüş olduğum arkadaşlarımı görme şansım olmaz. Severek yapıyorum, 3-5 kişiye ekmek vermeye çalışıyorum. Burada kazlarım, koyunlarım, kedilerim, köpeklerim var onlarla vakit geçiriyorum.”

ERDEMİR KALİTESİ…

Ben kendi işime ve özüme bakarım. Ben peynirimde kapı dağ markasını kullanırım. Daha önce Erdemir’de çalıştım dedim, Erdemir nasıl ISO 9000 kaliteyi yakaladıysa, bende o ahlakla işimi geliştirmeye çalışıyorum. Her şeyiyle geçmiş aranıyor, o yüzden kahvaltımda elimden geldiği kadar köy kahvaltısı yapmaya çalışıyorum. Patatesimiz dondurulmuş değil, kendi elimizde yapıyoruz. Para benim için ikinci planda, önemli olan müşterimin memnuniyeti. Elemanlarımın güler yüzü ve müşteriye titiz davranması bizim özelliğimiz.

ETİ BAŞKAN’DAN, KÖFTEYİ ZEKİ’DEN…

Müşterilerime verdiğim eti Yüksel Başkan’ın Subaşı kasabından temin ediyorum. Köftemi Şenol Kasap, Zeki kardeşim ayarlıyor.  Etimden bir şikâyet geldiğinde çok şükür başımıza gelmedi ama geldiğinde kasabımla bile görüştürürüm. Peşin çalıştığım için kasabıma da taviz vermem. Tavuk anlamında 17-18 senedir olgun piliç ile çalışıyorum. Eski bir geçmişimiz olduğundan ve tanıdığımdan tavuğun kalitesinden de eminim. Müşteriyi memnun etmek bizim görevimiz.

BİRAZ TİTİZİM…

Kır düğünü olarak ahşaptan kapalı yerimizi yaptık, orası 140 kişiyi sıkışmadan alabiliyor. Soğuk havalar için tasarladık. Onun dışında bahçemizde 500 kişilik bir kapasitemiz var. Şuanda düğün salonumuz hizmete açık, nişan da düğünde yaptık, yine programımız var. Orada bir tek taban işimiz kaldı onu da en kısa sürede yapacağız. Ben biraz titizim, mesela taban yeşil, çitlerimiz yeşil, ahşap salonumuzun balkonu yeşil. Güzel bir iş yapıp, insanlarda beğenince inanın yorgunluğumu unutuyorum.

KAR ÖNCE BURAYA DÜŞER

Bizim köyümüz buraya 2 kilometre. Mesela köyde hafif yağmur çiğseler, buraya geliriz en az 20 santim kar olur. Şaşırıyoruz, emekli olana kadar buranın böyle olduğunu bende bilemiyordum.  Ereğli merkez de kar olmadığı için tabi insanlar, çoluk çocuk, kar oynamak ve kaymak için buraya geliyorlar. Merak ediyorlar. İnanın bu kış, belediye başkanı geldi, mutfaktan kendisine ilave veremedim. Baktım, bir yoğunluk var, kaçtım dışarıya. Bu sene için yoğunluğa hizmet verebilmek için ikinci mangalı koydum. Bu sene pişirme hizmeti vermek çok istemiyorum çünkü buzlu et getiriyorlar, çok pişmiş, az pişmiş şikâyeti alıyorum. O yüzden vatandaş getirdiği eti kendi pişirecek mangalda ve bana da öyle şikâyet gelmiş olmayacak. Geçtiğimiz kış bir akşam burada 250 araba vardı, misafirim geldi arabalarını park ettiremedim kalabalıktan. Bir de mangalın oraya sundurma yaptık, gelsin müşterilerimiz orada sigarasını çayını içsin.

ÇOCUKLAR HAYVANLARI ÇOK SEVİYOR

Çocuk parkımız var inşallah orayı biraz daha geliştireceğim. Çocuklarımızın daha iyi eğlenebilmesi için, parkımızı düzenleyeceğiz. Hayvanları çocuklar seviyor, bende seviyorum. Benim koyunlarım açken bile peşimden geliyor. Alıştılar bana, kazlarımda öyle. Kedilerim hele benimle beraber her yere geliyor. Onlarla uğraşmak insana zevk veriyor. Mescidimiz var, isteyen ibadetini de yapabiliyor.

İDDİAMIZ KUZU ETİ OLACAK

Benim alanım çok burada, genişleme şansım var fakat bana mantıklı gelmiyor. Uzaktaki masaları her zaman kontrol etme şansın olmuyor. Yani kaliteli hizmet vereyim, müşteriyi memnun edeyim bana yeter. Bu kış Allah nasip ederse kuzu pirzola olarak, Ereğli ve Zonguldak’a kaliteli hizmet vermeye aşlayacağım. Kuzu işi Ereğli’de çok az, bazıları koyunu, kuzu diye veriyor. Kuzu işini inşallah Ereğli’de oturtacağız. Allah nasip ederse daha iyi işler yapacağız. İleri ki süreçte bir fırın koymayı düşünüyorum, burada lahmacun ve pide servimiz olacak. “

 
Bu sayfayı yazdır

27.9.2019 18:09:15

Bu haber 12153 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (1)
28.09.2019 18:17:24
Esnaf diyor ki;

Vatandaş oraya huzur bulmaya kafasını dinleme ye gidiyor siz kır düğünü için yer yapıyorsunuz eski hali daha çekiciydi reklam yapıyorsunuz ama bilmeyene
Şu anda 10 kişi online
Toplam ziyaret : 58.358.354

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

TEK DİLEĞİM VAR..!

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
TRAFİK ÜZERİNE; SORUMSUZLAR!!!


Devamını oku »

22.9.2020 10:20:41 tarihinde yazıldı
260 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
İNCİRLER OLANA KADAR…


Devamını oku »

15.9.2020 10:53:41 tarihinde yazıldı
1216 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ORHANGAZİ CAMİSİ, AYASOFYA KİLİSESİ''MİYDİ?


Devamını oku »

1.9.2020 13:38:12 tarihinde yazıldı
3851 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri