(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ATA'NIN 2 ESERİNDEN BİRİ...

Ereğli

CHP’nin kuruluşunun 96. Yılı, Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde de etkinliklerle kutlandı.

Atatürk Anııt’nda düzenlenen törende, İlçe Başkanı İsmail Fota tarafından Anıt’a çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, törende yaptığı konuşmada, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim iki büyük eserim var, biri Türkiye Cumhuriyeti Devleti, biri de CHP’dir” sözleri ile kurulduğunu hatırlattı.

CHP’nin kuruluş ilkelerinden bahseden Demirtaş, zaman zaman ise çeşitli saldırılara maruz kalındığını belirterek, şunları kaydetti:

“Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na Artvin’de PKK tarafından yapılan saldırıdan sonra, Çubuk’ta linç girişiminde bulunulmuştur. Yine geçtiğimiz hafta Kuşadası’nda yumurta atılarak bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Genel başkanımıza yapılan bu saldırılar partimize yapılmıştır, hepimize yapılmıştır. Bu saldırıyı yapanları  ve arkasındaki güçleri kınıyor, lanetliyorum.  Ancak bilinmelidir ki hiçbir saldırı CHP’lileri yolundan alıkoyamaz. İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, saraydan kumandalı yargı ile haksız ve hukuksuz olarak 9 yıl altı ay cezalandırılmıştır. Belediye başkanlarımıza tehditler, şantajlar yapılmaktadır. Buradan sesleniyorum. Bu gibi tehditler CHP’lilere sökmez.  Hiç boşu boşuna uğraşmasınlar. Tam tersine bu tür baskılar ve tehditler CHP’lileri her zamankinden çok daha fazla birbirine kenetlemekte ve doğru yolda olduklarını göstermektedir.”

FOTA: 9 EYLÜL SIRADAN TARİH DEĞİLDİR

CHP İlçe Başkanı Fota da, CHP’nin kurulduğu 9 Eylül’ün ‘sıradan bir tarih olmadığını’ savunarak, şunları kaydetti:

“Yurdun büyük bölümünün düşman elinde kaldığı bir durumda, henüz 38 yaşındaki genç bir devrimcinin, Mustafa Kemal’in önderliğinde 1919’da Samsun’dan başlayan Kurtuluş mücadelesinin 9 Eylül 1922’de işgalcilerin İzmir’de denize dökülmesi ile sonuçlanan bir tarihi dönemeçtir, 1922 tarihi. Cumhuriyet Halk Partisi böylesi tarihsel bir günün yıl dönümünde 9 Eylül 1923 tarihinde kurulmuş bir partidir.Kurucu Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi... Yaşasın Türkiye...” 

PARTİDE PASTA KESİLDİ

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli Atatürkçü Düşünce Derneği  (ADD) Genel Yönetim Kurulu Üyesi Semih Özkök, ADD Şube Başkanı Yusuf Arslan, Eski CHP İlçe Başkanları Sertan Ocakcı, Sevdekar Aras, partinin iptal edilen ilçe kongresi öncesi başkan aday adayları Neriman Posbıyık, Ali Kocamanoğlu,İl Genel ve belediye Meclis Üyeleri ile partililerin katıldığı törenin ardından parti binasına geçildi.

Buradaki etkinlikte ise İzmir Marşı eşliğinde kurulş anısına pasta kesilerek, Atatürk’ün sevdiği şarkılar dinlendi.
Bu sayfayı yazdır

9.9.2019 17:03:02

Bu haber 518 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 27 kişi online
Toplam ziyaret : 54.452.138

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

SANA YETİŞEMİYORUM OCAK!


Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
NELERDEN, NELERİ HATIRLATTI!..


Devamını oku »

4.2.2020 11:22:12 tarihinde yazıldı
1775 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
KALDI 15 HAFTA


Devamını oku »

18.2.2020 17:08:48 tarihinde yazıldı
438 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
SEYYİD AHMED''LER KÖYÜ: (ORMANLI''DA)


Devamını oku »

12.12.2019 13:29:02 tarihinde yazıldı
7779 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri