(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

FESTİVALE DÖNÜŞECEK...

Ereğli

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, kreş çocuklarına yönelik “Bıcırıklar Şenliği” düzenlendi.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye tarafından Amfi Tiyatro ve çevresinde gerçekleştirilen şenlikte yaptığı konuşmada, etkinliğe katkılarından dolayı kreş yöneticilerine teşekkür etti.

Posbıyık, etkinliğin ilk denemesini yaptıklarını belirterek, şöyle dedi:

“Bıcırıklar bizim her şeyimiz. Onlar ülkemizin geleceği, gelecek yöneticileri. Sizleri yetiştiren öğretmenlerin önlerinde saygıyla eğiliyorum. Ülkesini, vatanını seven, Atatürkçü, Cumhuriyetçi evlatlar olarak yetiştirmelerini özellikle rica ediyorum. Bıcırıklara sesleniyorum. Sizin bir an evvel büyümeniz lazım. Büyümeniz için de çok yemek yemeniz lazım. Sabahları kalkınca yüzünüzü yıkayıp, dişlerinizi fırçalamanız lazım. Temizliğe çok dikkat etmeniz lazım. Özellikle uyumanız lazım. Bıcırıklar uyurken büyürler. Yeni Bıcırıklar korosu kuracağız. Ereğli halkının önünde şarkılar söyleyeceğiz. Sizlerle beraber yeni kulübü kurma hazırlığı içerisindeyiz.

BICIRIKLAR FESTİVALİ’NE DOĞRU…

Kreşlerle el ele vererek bu bıcırıklar gününü her sene mutlaka yapacağız. Sevgi, Barış, Dostluk Festivali’ne, Hamsi Festivali’ne, Caz Festivali’ne bir festival daha ilave edeceğiz bir de Bıcırıklar Festivali olacak. Bugünden itibaren startı veriyoruz. Hepinize ailenizle birlikte sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyorum.”

Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık’ın da katıldığı etkinlikte, kreş çocukları, eğitmenleri ve animatörlerle çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi, oyunlar oynadı.

Bıcırıklar Şenliği’nin ardından ise Amfi Tiyatro'da “Boğa Ferdinand” isimli animasyon çocuk film gösterimi gerçekleştirildi.
Bu sayfayı yazdır

8.9.2019 11:28:49

Bu haber 435 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 40 kişi online
Toplam ziyaret : 51.967.243

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BÜYÜK ANADOLU OTELLERİ


Devamını oku »

17.9.2019 13:23:05 tarihinde yazıldı
171 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TATİL GELİYOR; DETOKS MU YAPSAM?


Devamını oku »

3.7.2019 11:41:28 tarihinde yazıldı
947 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
MERSİN DEDE''NİN MEZARINI ABD DOZERİYLE YOK ETMİŞLER!


Devamını oku »

10.9.2019 12:05:28 tarihinde yazıldı
343 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

KİMİN İÇİN ÇALIYOR!Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri