(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

FEGEP-AÖS ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Ereğli

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Fen Eğitiminde Astronomi Bilgi ve Becerilerini Geliştirme Projesi (FEGEP-AÖS) Çalıştayı düzenlendi.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, dün (6 Eylül), ilçedeki Öğretmenevi Salonu’nda düzenlenen Çalıştayda yaptığı konuşmada, ilçedeki Bilim ve Sanat Merkezi’nin (BİLSEM) 6 okulun katkısı ile gerçekleştirildiğini belirterek, “burada gerçekleştirilen Çalıştay ile Ereğli’nin tarihi, doğası, kültürü yanında bilimsel çalışmaları ile de tanıtılması adına çok etkili bir çalışma olduğunu, şimdiye dek en çok akademisyenin bir araya geldiği ilk etkinlik olduğunu vurgulayarak, bu işin mutfağında olan tüm öğretmenleri kutluyorum” dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da, ilçede yapılan bilimsel çalışmalardan büyük memnuniyet duyduğunu, belediye olarak bu tür etkinlikleri desteklediklerini vurgulayarak katılımcılara teşekkür etti.

BİLSEM Fizik Uzman Öğretmeni Adnan Akyüz’ün yerel yürütücüsü ve Serkan ÇAKIR’ın yürütücü kurum müdürü olduğu  projeye konuşmacı olarak; Akdeniz Üniversitesinden Doç. Dr. Memduh Sami Taner ile birlikte, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinden Prof. Dr. Mehmet Küçük, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinden Prof. Dr. Faruk Soydoğan, Pamukkale Üniversitesinden Doç. Dr. Serkan Sevim, Eskişehir Osmangazi Üniversitesinden Doç. Dr. Ersin Karademir ve Teleskop Kullanımı ve Gökyüzü Gözlemi etkinlikleri için Ankara Üniversitesinden Astronom Onur Yörükoğlu konuşmacı olarak davet edildi.

Çalıştay süresince; Fen Eğitimcileri Gelişim Projesi (FEGEP-AÖS), Ağırlıklı olarak Bilim (Fen) Eğitimi, Tübitak vb. organizasyonlar için Okul Ölçekli Fen Projeleri Hazırlama, Fen Eğitiminde Teknoloji kullanımı, Web 2.0 Araçları, Kodlama ve Uygulamalı AB projeleri hazırlama yaklaşımları ile öğretmenler için projeli çalışma kültürü oluşturma amaçlı konular işlenecek.

Fen, Fizik, Kimya, Biyoloji branşları ve Sınıf öğretmenlerine öncelik verilen ancak astronomiye ilgi duyan her branş öğretmenine açık olanların katılabildiği organizasyonda müfredat çerçevesinde astronomi bilgisi ve teleskopla gece gökyüzü gözlemi de yapılması planlanıyor.

İlçe Kaymakamlığı ve belediyenin desteğiyle Ereğli Bilim ve Senet Merkezi (BİLSEM) Ereğli İMKB Anadolu Lisesi, Ereğli Anadolu Lisesi, Ereğli İbrahim-Süheyla İzmirli Fen Lisesi, Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi ve Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulunun katkıda bulunduğu Çalıştay 3 gün sürecek.

Çalıştay açılışına İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy, şube müdürleri ile öğretmenler katıldı.

Çalıştay kapsamında, sahil bandındaki Amfi Tiyatro'ya kurulan teleskop ile katılımcılar ve vatandaşlar Ay'ı daha yakından görerek inceledi.
Bu sayfayı yazdır

7.9.2019 09:26:34

Bu haber 875 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 32 kişi online
Toplam ziyaret : 54.493.687

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

SANA YETİŞEMİYORUM OCAK!


Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
NELERDEN, NELERİ HATIRLATTI!..


Devamını oku »

4.2.2020 11:22:12 tarihinde yazıldı
2212 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
KALDI 15 HAFTA


Devamını oku »

18.2.2020 17:08:48 tarihinde yazıldı
946 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
SEYYİD AHMED''LER KÖYÜ: (ORMANLI''DA)


Devamını oku »

12.12.2019 13:29:02 tarihinde yazıldı
8284 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri