(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

CHP'DE GERGİN ANLAR!!!

Ereğli

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, CHP İl Başkanı Hakkı Güney’in, ilçe kongresinin iptalin eilişkin açıklamaları ardından, partililerden tepkiler geldi.

Güney, ilçedeki parti binasında düzenlenen basın toplantısında, bugün (20 Ağustos) gerçekleştirilmesi kararlaştırılan ilçe kongresinin, CHP Genel Merkezi tarafından iptale edildiğini tekrarladı.

İptal kararının yayılmasının ardından ise partide görev yapmış kişilerin sosyal medya hesaplarından çeşitli eleştiriler getirdiklerini hatırlatan Güney, şunları söyledi:

"CHP'de uzun seneler hizmet etmiş insanların, CHP'nin onur haysiyet ve şerefini teslim edilen kişilerin sosyal medyada başka türlü yazılar yazmasıdır. Sosyal medyada partiyi karalayacak, parti için kötü söylemlerde bulunan ve bu partimizin bütün onur ve şerefini, haysiyetini teslim ettiği arkadaşlarımızın kötü anlamda yazılarını lütfen bu sosyal medya hesaplarından kaldırsınlar. Buna hiç gerek yoktur. Burada insanlar bütünleşir ve Ereğli de bu kararı verir."

Basın mensuplarının soruları üzerine; iptal kararında, “kongrede büyük kavgalar olacağı” duyumlarının etkili olduğunu savunan Güney, "Böyle bir şeyin Ereğli'de olması mümkün değil bunu mertçe söyleyeyim. Merkez Yürütme Kurulu kararını verdi, şimdi verecekleri ikinci kararı bekleyeceğiz" diye konuştu.

Bir gazetecinin, kongrede CHP'li Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın eşi Neriman Posbıyık'ın aday olmasından ötürü mü kongrenin iptal edildiği sorusuna Güney, şöyle dedi:

"CHP Genel Başkanımızın belediyeler ile ilgili aldığı karar vardır, tebligatlarla da bu kararlar yerine getiriliyor. Bütün belediye başkanlarımız da buna uyuyor. Başka şehirlerde de iptale giden yerlerimiz var. Parti içerisinde akraba ilişkileri ile ilgili bir açıklama henüz, öyle bir kararı yok. Herkesin bir demokratik hakkı vardır, bunun saygınlığını ortaya koymamız lazım. Aday olacak kişiye aday olamazsınız diyemezsiniz. Genel Merkez bize kararı bildirecek biz de bu karar doğrultusunda hareket edeceğiz.

PARTİLİLERLE TARTIŞMA!

Bu arada, bazı partililer, Kayyım atanan İsmail Fota ile Güney’e sert tepkide bulunarak istifa etmelerini istediler. Üyelerden Mustafa Karadeniz ise yaşan olayın sorumlusunun İl Başkanı Güney ve yönetimi olduğunu ileri sürerek, “bazı yöneticiler partiyi kendi tüzüklerine göre yönetiyorlar, parti tüzüğüne göre değil, parti tüzüğünü okumalarını tavsiye ediyorum” diyerek tepkisini yükseltti.

Fota ile bir Ahmet Kurubacak arasında da sözlü tartışma yaşandı.
Bu sayfayı yazdır

20.8.2019 14:10:54

Bu haber 937 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (2)
21.08.2019 12:07:52
Ramazan diyor ki;

Bu partiyi bu hale düşüren zihniyet, kişiler hak ettiği davranışı görmediği sürece bu iş çözülmez.Milletvekili ve onun atadığı vasıfsız vekaletler ve kayyuma giden süreç.Ayıp ayıp...
20.08.2019 18:41:17
tamer diyor ki;

alayı ehtiyar bi tane genç yok bu gidişle de olmaz bırakın artık çekilin gençler görev alsın artık Atatürkçü gençlerŞu anda 19 kişi online
Toplam ziyaret : 54.438.523

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

SANA YETİŞEMİYORUM OCAK!


Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
NELERDEN, NELERİ HATIRLATTI!..


Devamını oku »

4.2.2020 11:22:12 tarihinde yazıldı
1669 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
KALDI 15 HAFTA


Devamını oku »

18.2.2020 17:08:48 tarihinde yazıldı
331 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
SEYYİD AHMED''LER KÖYÜ: (ORMANLI''DA)


Devamını oku »

12.12.2019 13:29:02 tarihinde yazıldı
7673 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri