(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ERDEM’DEN CUMHURBAŞKANI’NA…

Ereğli

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Erdem, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın, ilçede kurulu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile ilgili duruşuna ‘tam destek’ verdiğini bildirdi.

Erdem, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektupta, ‘Erdemir’in Ereğli üzerinde baskı kurduğunu’ ileri sürdü.

Mektubunda, Erdemir’in, ilçede kuruluş sürecini özetleyen Erdem, şunları kaydetti:

POSBIYIK YALNIZ DEĞİLDİR

“Erdemir’in Ereğli’ye kuruluşunu sağlayan Belediye Reisi Kâmil Erdem’in, Adnan Menderes ile olan dostluğunu ve ülkenin gelişimi için can pahasına şehrimize katmış olduğu bu güzide kurumun amacı dışına çıktığını görmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Ereğli Belediye Başkanı Sayın Halil Posbıyık yalnız değildir. Ereğli olarak desteğimiz tamdır. OYAK (Ordu Yardımlaşma Kurumu) Gurubuna, yöneticilerine Erdemir elbisesi büyük gelmiştir. 1957’de Erdemir anlaşması ABD Başkanı Dwight D. Eisenhower ve Türkiye Cumhurbaşkanı Celal Bayar arasında yapılmıştır. 15 Mayıs 1965’de Erdemir faaliyete geçmiş, sıvı çelik dökmeye başlamıştır. O yıllardan bugüne kadar şehrin iş insanları Erdemir’i hiçbir zaman desteksiz bırakmamıştır. Gerektiği zaman işçisi, çocuğunun rızkını Erdemir ile paylaşmıştır. Erdemir’e hizmet veren kurum ve kuruluşlar Erdemir’in gelişimini görmek için gecesini gündüzüne katıp siper olmuşlardır.

OYAK ŞEHRE SIRTINI DÖNÜYOR

OYAK grubu tüm bunları görmezden gelerek şehre sırtını dönmekte, o şehirde iş yapan o fabrikanın kurulumunda emeği geçen yarım asırlık firmaları dahi iflas ettirirken gözünü dahi kırpmamaktadır, muhatap olmamaktadır. Kendisi acente kurarak Erdemir’e 50 senedir deniz hizmeti veren kurumları, acenteleri işsiz bırakmaktan çekinmemiştir.  Erdemir’in ahde vefası yoktur. Ereğli’de Erdemir ile daha önce iş yapan nakliyeciler, sac tüccarları, müteahhitler ve gemi acenteleri bugün işsizdir. Erdemir acentelik şirketi kurarak ne yapmak istiyor?  Ülkesi için üreten küçük sanayiciye bile rakip gözüyle bakarak yok etmeye çalışmaktadır.

İNSANLARI KIZDIRIR, KÜSTÜRÜR!

Bu şehrin çalışanlarını, sana hizmet eden insanları hiçe saymak şehri kızdırır. İnsanların elleriyle kurduğu, bağlarını bahçelerini verdiği, çocukları gibi gördüğü Erdemir’e küstürür.  Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis üyeleri Erdemir ve Ereğli konusunda bir görüş bildirmemiş ve açıklamada bulunmamışlardır. Önümüzdeki seçimlerde üyelerine ne anlatacaklarını çok merak ediyorum.

SAVAŞ ERDEM’E SESLENDİ!

Sayın Devlet büyüğüm Reisi Cumhurum, OYAK’ın başına atadığınız Süleyman Savaş Erdem, ‘ben bir tek Cumhuru Reisimizden talimat alırım’ diyerek hiç kimse ile görüşmeyeceğini söylemektedir. Ankara’dan Ereğli’ye bakarak Erdemir’i yönetmek olmaz, bunlara müsaade etmemeniz lazım, maalesef doğru gitmiyor. Süleyman Savaş Erdem Erdemir’i kaç kere ziyaret etmiş? Erdemir’in kuruluş müzesini gezmiş mi? Erdemir’in kültürü, demir çelik kültürü cefa gerektirir, OYAK ve Erdemir’i yönetenler Erdemir ruhunu bu şehrin topraklarından silmeye çalışmaktadır. İnsanların acısı ve zararı üzerinden yöneticiler prim yapmaktadır. Ey Erdemir Yönetimi, yaşadığın şehrin Belediyesine, esnafına, iş insanına olan sorumluluklarını yerine getirmiyorsun neden?

Yüksek fırın devre dışı neden? Ölümleri bile saklıyorsun neden? Unutmayın ki bu halk bu fabrikanın kurulma iradesini göstermiş ve yine bu halk istemez ise ne bir kilo mal üretebilir, ne bir kamyon içeri girebilir nede dışarı çıkabilir, nede limana bir gemi yanaşabilir.

Sonuç itibariyle sizlerden şehre, size çalışan personelinize, iş yapan üreten hizmet eden kişi ve kurumlara, eğer büyükseniz büyüklüğünüze yakışır davranmanızı, ilkeli olmanızı bu şehrin ilk sanayicisi olarak, Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak, içinde çalıştığımız kurumun kurulmasında emeği olan kişi ve bu şehirde yaşayan bir vatandaş olarak, İrfan Erdem olarak tavsiye ederim.”
Bu sayfayı yazdır

8.8.2019 13:20:43

Bu haber 550 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (1)
08.08.2019 20:09:32
ASIM CAKIR diyor ki;

irfan erdem ne guzel soylemis ticaret odasi sadece yandaslarami hizmet eder ereglide ,hic sesi cikmiyor ERDEMIR YONETIMI KENDINE GEL kamyoncu tasimazsa gemi yanasmazsa isci calismazsa sen havasin hava.SULEYMAN SAVAS ERDEM CUMHUR BASKANINDAN BASKA kimseyle gorusmem diyormussun EREGLI soforu-iscisi-esnafi seni ayagina getirtir denemesi bedava bu lafi birdaha soyleme sakin ereglinin ayranini kabartma vinlatir seni o makamdan HABERIN OLA EFENDI.Irfan erdeme tesekkurlerŞu anda 61 kişi online
Toplam ziyaret : 53.259.253

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi


Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KAFAM İYİCE KARIŞTI!


Devamını oku »

10.12.2019 10:24:39 tarihinde yazıldı
235 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TURP GİBİ OLMAK


Devamını oku »

27.11.2019 13:55:43 tarihinde yazıldı
426 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BEYÇAYIRI DEĞİŞMEMELİ


Devamını oku »

4.12.2019 14:29:32 tarihinde yazıldı
555 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

DİKKATİNİZİ ÇEKENİ SÖYLEYİN!Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri