(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

HEDEFİ NET KOYDULAR!

EREĞLİ

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği “Türkiye halk Oyunları Yarışmalarına” katılacak olan Karadeniz Ereğli belediye Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi, çalışmalarını sürdürüyor.

Ekip antrenörü Cemil Soydan, İnönü Parkı’ndaki açık alanda süren çalışmalar sırasında Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, ‘Minikler Düzenlemeli’ dalında Zonguldak İl Şampiyonluğu ardından elde ettikleri Halk Oyunları Bölge Şampiyonluğu sonrası, Türkiye Halk Oyunları Yarışması’na katılmaya hak kazandıklarını söyledi.

18-19 Haziran tarihlerinde Diyarbakır’da düzenlenecek yarışmalara katılacaklarını anlatan Soydan,

şöyle dedi:

“Ereğli, ilçe olarak bu tür bir organizasyonda temsil edilen ilk ekip ünvanına sahip oldu. Aynı zamanda Zonguldak’ı da temsil etmiş oluyoruz. Halen hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.

Ekibimiz, Kırşehir Yöresi oyunları ile yarışmaya katılacak. Al Elma, Üç Oğlan, Kırşehir’in Gülleri, Gel yanıma ve Yürü Güzel olmak üzere 5 oyunla katılacağımız yarışmada, 8,5 dakikalık oyun sergileyecekler. Kız ve erkek yardımcılarımdan oluşan 8 kişilik ekibimizle günde yaklaşık 4 saat çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 21 sporcumuzun sergilediği oyunları takip eden yardımcılarım, eksik ve aksaklıkları tespit ediyorlar. 15 Haziran’a kadar sürecek çalışmalarımızın ardından, 16 Haziran Pazar günü, yarışmaların yapılacağı Diyarbakır’a gitmek üzere ilçeden ayrılacağız.

Hedefimiz her zaman olduğu gibi birincilik. İnşallah bunda da başarılı olacağız. Desteklerinden dolayı, başta Belediye Başkanımız Halil Posbıyık olmak üzere, Kültür Müdürümüz Ersin Kaya ve yönetimimize teşekkür ediyoruz.”

Tamamlanan çalışmanın ardından Karadeniz Ereğli Belediye Spor Kulübü Minikler Halk Oyunları ekibi toplu hatıra fotoğrafları çektirdiler.
Bu sayfayı yazdır

12.6.2019 16:22:58

Bu haber 1036 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (2)
14.06.2019 22:32:53
Fatma Betül diyor ki;

Miniklerin Karadeniz Ereğli belediye Spor Kulübü Halk Oyunları ekibine Türkiye finallerinde başarılar diliyorum. İnşallah birincilik haberlerinide buradan okuruz.
12.06.2019 16:27:19
Vatandaş diyor ki;

İncik boncukla uğraşmayı bırak kapan dün belediyeden 6 kişi atıldı bugünde 3 bunları yazŞu anda 41 kişi online
Toplam ziyaret : 51.940.342

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BÜYÜK ANADOLU OTELLERİ


Devamını oku »

17.9.2019 13:23:05 tarihinde yazıldı
133 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TATİL GELİYOR; DETOKS MU YAPSAM?


Devamını oku »

3.7.2019 11:41:28 tarihinde yazıldı
932 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
MERSİN DEDE''NİN MEZARINI ABD DOZERİYLE YOK ETMİŞLER!


Devamını oku »

10.9.2019 12:05:28 tarihinde yazıldı
318 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

KİMİN İÇİN ÇALIYOR!Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri