(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ÇOCUKLARININ EĞİTİMİ İÇİN!..

ANKARA

Çocuklarını eğitim giderlerini karşılayabilmek amacıyla gerekli parayı temin etmeye çalışan baba, traktörlerden oluşturduğu albümünü satışa çıkardığını bildirdi.

Ankara’da özel bir şirketten emekli Hüseyin Çiloğlu (54), yazılı açıklamasında, Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden tanıdığı bir öğretim görevlisinden etkilenerek, 1999’dan itibaren traktör fotoğrafları çekme tutkusunun kendisinde başladığını belirtti.

Tarımsal mekanizasyonda da modernleşme nedeniyle, ‘dede yadigarı’ denilebilecek türden traktörlerin terk edilmeye başlandığını anlatan Çiloğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

EMSALSİZ ARŞİV OLUŞTURDUM
1999 yılında sosyal sorumluluk gereği en azından fotoğraflarını yaşatabilmek için ülkemizin değişik bölgelerindeki ilkel traktörleri araştırıp fotoğraflarını çekmeye başladım. Geçen birkaç yılın sonunda listede olmayanlarla birlikte 70 ayrı model/marka antika traktörün değişik yerlerde çekilmiş 1500 kare orijinal filminden ve basılmış 1000 adet çok kaliteli fotoğrafından oluşan emsalsiz arşivini Türkiye'de sadece ben oluşturdum.

TAKVİM, KATOLOG, BROŞÜR YAPILABİLİR
Hepsi renkli olan arşivi oluştururken traktörlerin orijinal yada orijinale yakın olmalarına ve traktörlerle doğayı aynı fotoğrafta görüntülemeye özen gösterdiğim için fotoğraflar takvim, katalog, broşür vb. için uygundur. Fotoğrafları inceleyen Ziraat Fakültesi Tarım Makine Bölüm Başkanları, belgesel niteliğindeki arşivin otantik ve çok kıymetli olduğunu yazılı olarak bana bildirmişlerdir. Listede traktörlerin model, marka ve hangi serisi olduğu yazmaktadır.”

ÇOCUKLARIM İÇİN…
Eskişehir'de okuyan oğlum ve Ankara'da okuyan kızımın üniversite eğitim masrafları için gereken 30 bin lirayı temin etmem gerektiğinden Türkiye'de tek olan çok özel arşivin tamamıyla birlikte bütün haklarını sahip çıkıp değerlendirmek isteyen kişi yada kuruluşlara devretmek istiyorum. İlgilenenler, 0536 511 17 07 nolu telefonumdan ulaşabilirler.”
Bu sayfayı yazdır

11.6.2019 13:55:01

Bu haber 326 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 33 kişi online
Toplam ziyaret : 51.967.794

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BÜYÜK ANADOLU OTELLERİ


Devamını oku »

17.9.2019 13:23:05 tarihinde yazıldı
171 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TATİL GELİYOR; DETOKS MU YAPSAM?


Devamını oku »

3.7.2019 11:41:28 tarihinde yazıldı
948 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
MERSİN DEDE''NİN MEZARINI ABD DOZERİYLE YOK ETMİŞLER!


Devamını oku »

10.9.2019 12:05:28 tarihinde yazıldı
343 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

KİMİN İÇİN ÇALIYOR!Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri