(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

DÜŞÜNDÜ, UYGULADI, BAŞARDI...

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki, Cumhuriyet Ortaokulu’nun İngilizce öğretmenlerinden Sevilay Açıkgöz Yalçın, öğrencileri vasıtasıyla topladığı İngilizce kitapları, köy ortaokuluna bağışta bulunduğunu bildirdi.
Açıkgöz Yalçın, Hakimiyet’e yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet Ortaokulunda İngilizce derslerine girdiği 7. Sınıftaki öğrencilerine, projesini anlattığını belirtti.
Bu amaçla, öğrencilerin, okudukları ya da temin edecekleri İngilizce hikaye kitaplarını bağışlayabileceklerini ifade ettiğini anlatan Açıkgöz Yalçın, şunları kaydetti:
“Onlar da, önceden okudukları ve kitaplıklarında bulunan veya kırtasiyelerden aldıkları kitapları getirdiler. Bu şekilde; İngilizceye yeni başlayan yada en gelişmiş düzeyde İngilizce bilen her seviyeden öğrencinin (stage 1-2-3-4-5-6) faydalanabileceği ve içinde dünya klasiklerinin de basitleştirilmiş versiyonlarının olduğu, eğlenceli ve zevkli 225 adet İngilizce hikaye kitabı topladık.”

KURTLAR’I TERCİH ETTİM
Sevilay Açıkgöz Yalçın, İngilizce öğrenen bir öğrencinin, mutlaka İngilizce kitap okuması gerektiğine dikkat çektiği açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Bu amaçla sürdürdüğümüz çalışmada kitap toplama işimizin bitmesinin ardından, böyle bir ihtiyacı olan köy okulunu belirledim. Kurtlar Köyü İlkokulu Müdürü Cem Akbaş ile kurduğumuz iletişim sonrası, kitap bağışında bulunan 22 öğrencimle birlikte servis aracı ile Kurtlar İlk Okulu yanında yer alan Kurtlar Ortaokulu gittik. Okul Müdürü Hakan Ladik ile görüşerek, okul Kütüphanesine kitaplarımızı yerleştirdik. Yaptığımız bu çalışmanın öğrencilerimize hem sosyal sorumluluk bilinci kazandırdı. Ayrıca, köydeki okulumuzu da gezerek oradaki öğrencilerle etkileşim sağladılar. Öğrencilerimiz için hayatları boyunca unutamayacakları bir kazanım ve deneyim olduğunu düşünüyorum.
Çalışmamda katkılarından dolayı öğrencilerimize, öğrenci velilerimize, okul müdürlerimize ve desteğini esirgemeyen Cumhuriyet Ortaokulu Müdürümüz Orhan Yorulmaz ile Müdür Yardımcımız Önder Öztürk’e teşekkür ediyorum.”
Bu sayfayı yazdır

3.6.2019 13:47:34

Bu haber 876 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 17 kişi online
Toplam ziyaret : 51.940.489

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BÜYÜK ANADOLU OTELLERİ


Devamını oku »

17.9.2019 13:23:05 tarihinde yazıldı
134 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TATİL GELİYOR; DETOKS MU YAPSAM?


Devamını oku »

3.7.2019 11:41:28 tarihinde yazıldı
932 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
MERSİN DEDE''NİN MEZARINI ABD DOZERİYLE YOK ETMİŞLER!


Devamını oku »

10.9.2019 12:05:28 tarihinde yazıldı
318 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

KİMİN İÇİN ÇALIYOR!Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri