(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

"ANADOLU LİSESİ" OLDU

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki, Final Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan lisenin “Anadolu Lisesi” olarak eğitimine devam edeceği bildirildi.

Karadeniz Ereğli Final Okulları Yöneticisi Recep Vural, Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, “Final Dershanesi” olarak hizmet verdikleri kurumun, 2015’de ‘dershanelerin kapatılması’ kararı sonrası geçici olarak “okul” statüsünde eğitime devam ettiğini belirtti.

Vural, aradan geçen 4 yıl içinde ise yasalara uygun şart ve koşulları yerine getirdiklerini, bunun sonucu olarak da, Milli eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nden, “Özel Karadeniz Ereğli Final Akademi Anadolu Lisesi” konumunun, Valilik yazısı ile resmileştiğini anlatarak, şunları kaydetti:

“Bundan sonraki süreçte; Müftü Mahallesi İbrahim Efe Caddesindeki binamızda, “Final Anadolu Lisesi” olarak eğitim-öğretim hizmetimizi sürdüreceğiz. Yeni dönemimizle birlikte, uyguladığımız aktif öğrenme modeli ile öğrenme sorumluluğunu almalarını hedeflediğimiz çocuklarımızı hem yaşam hem de yüksek öğrenim sınav başarısı için daha iyi koşullarda hazırlayacağız. Öğrencilerimizin ülkelerine bağlı, kendi dillerini güzel ve etkili kullanabilen bireyler olmalarının yanı sıra değişen dünya koşullarına ayak uydurabilmelerine de katkı sağlayacak eğitim ve öğretim etkinliklerimizin içinde dil eğitimi önemli bir yer tutmaktadır.  Başta ileri düzey İngilizce eğitimi olmak üzere,  Dil eğitimi programı, akademik dil eğitiminin yanında, öğrencinin günlük yaşamında da kullanabileceği şekilde hazırlanmaktadır.
Akademik kariyerin yanında hepimizin yaşamına anlam katan sevgi, saygı, sorumluluk kavramlarının altında bulunan davranışları ve özgüveni çocuklarımıza kazandırmayı amaç edinen Final Eğitim Kurumları’nın gülen yüzünü temsil eden yönetici ve öğretmenlerimiz, Final Eğitim Kurumları’nın otuz yılı aşan tecrübesiyle gençlerimize hizmet etmekten büyük mutluluk duymaktadırlar.”
Bu sayfayı yazdır

28.5.2019 16:24:49

Bu haber 748 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 51 kişi online
Toplam ziyaret : 51.940.319

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BÜYÜK ANADOLU OTELLERİ


Devamını oku »

17.9.2019 13:23:05 tarihinde yazıldı
133 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TATİL GELİYOR; DETOKS MU YAPSAM?


Devamını oku »

3.7.2019 11:41:28 tarihinde yazıldı
932 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
MERSİN DEDE''NİN MEZARINI ABD DOZERİYLE YOK ETMİŞLER!


Devamını oku »

10.9.2019 12:05:28 tarihinde yazıldı
318 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

KİMİN İÇİN ÇALIYOR!Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri